Гладковський та Пашинський ймовірно причетні до сумнівних закупівель армійської техніки

  • махінації на безтендерних держзакупівлях: розтрата

Як повідомляють журналісти видавництва "Новое время"  народний депутат з "Народного фронту" Сергій Пашинський, який у 2014-2016 роках працював головою Наглядової Ради ДК “Укроборонпром” та Олег Гладковський, заступник секретаря РНБО, ймовірно, мають причетність до сумнівних закупівель в оборонній сфері та  до зловживань під час закупівель армійської техніки. Збирання розібраних БМП, дивні закупівлі радіостанцій, які не влазять у танки, — такі угоди з військовою продукцією провертають високопосадові представники влади.

Із матеріалів рослідування стало відомо про сумнівну закупівлю бойових машин піхоти Житомирським бронетанкових заводом (ЖБЗ). Так, Підприємство купувало списані з озброєння БМП-1 1980-х років випуску у компанії Wtorplast із Польщі. Польська компанія натомість спочатку купувала їх у чеської компанії Excalibur Army по €20–25 тис. за одиницю — за ціною металобрухту, згідно з документами, наявними в розпорядженні НВ. Wtorplast розбирала БМП — відділяла башти від шасі. Далі ЖБЗ завозив усе це окремо в Україну: кожна башта оцінювалася в $66 тис., а кожне шасі — по $99 тис. Завод "ремонтував" БМП — просто з'єднував раніше розібрані частини. Вартість робіт становила ще $40 тис. за одиницю. В підсумку БМП вартістю €20 тис. обходилася українському оборонному бюджету в $205 тис. 

Окрім цього, ще один сумнівний контракт торік реалізував шосткинський завод Імпульс, що входить до структури Укроборонпрому. У квітні 2017 року, згідно з інвойсами, підприємство продало кіпрському офшору PH Strategic Business Limited 109 пакетів детонаторів за заниженою ціною — за €95 тис. Потім їх у кіпрського офшору вже за ринковою ціною — за €684 тис.— купила сербська компанія Sloboda. Плата пройшла через латвійський банк ABLV, який в лютому 2018-го американський Мінфін звинуватив у відмиванні грошей.У чиїх кишенях осіла на Кіпрі різниця майже в €600 тис., достовірно невідомо. Ймовірно,  до поставок детонаторів причетний син Пашинського, який вже два роки очолює відділ зовнішніх контрактів державного Спецтехноекспорту. Саме ця компанія видає ліцензії на експорт озброєнь.

Навесні 2017-го відомство задумало переозброїти підлеглих, направивши на придбання нових станцій $350 млн.Претендентами на виконання замовлення спробували стати дві компанії: ізраїльська Elbit, що входить до вищої ліги постачальників подібного обладнання, і турецька Aselsan, скромний за світовими мірками гравець.У підсумку МО вибрало турків і придбало у них рації на $100 млн. Пропозиція Aselsan виявилося на 1% дешевше, ніж Elbit. До того ж ізраїльські зразки, на думку експертів, значно якісніші. На світовому ринку турецькі рації коштують на 40% дешевше за аналогічні ізраїльські. Сумнівність випробувань турецького зразка та укладення відповідної угоди підтверджує той факт, що Міністерство оборони несподівано з'ясували, що турецькі станції занадто великі, а тому не вміщаються у танки Т-64БВ, для яких їх закуповували.

За інформацією видавництва "Нової ремя"прокуратура намагається розібратися із закупівлею рацій та розслідує порушення, допущені МО при укладанні контракту.

 

 

 

Повʼязані особи

Пашинський
Сергій Володимирович
  • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Заступник голови депутатської фракції Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони
  • Кількість справ: 7
Чернов
Євген Дмитрович
  • керівник Казеного підприємства "ШОСТКИНСЬКИЙ КАЗЕННИЙ ЗАВОД "ІМПУЛЬС"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Державне підприємство
ЄДРПОУ 37854297
Державне підприємство
ЄДРПОУ 30019335
Державне підприємство
ЄДРПОУ 07620094