Підприємство, яке пов'язують з Порошенком, Кононенком та Гладковським, не повернуло кредит збанкрутілому банку

За інформацією журналістів "Слідство.Інфо", "Автотранспортне підприємство-2240", яке ймовірно контролюють президент Порошенко та його давні бізнес-партнери – народний депутат Ігор Кононенко та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, не повернуло кредит збанкрутілому банку "Київська Русь".

Кредит в 6 млн доларів підприємство отримало у 2007-му році. Заставою була будівля по вулиці Павла Усенка неподалік Дарницької площі в Києві.

АТП.jpg

Заставу за кредитом, яка б могла покрити збитки банку, фірма також не повернула. "Автотранспортне підприємство-2240" було оголошене банкрутом, а всі будівлі перед ліквідацією були передані фірмі "Про Девелопмент Тім". Продаж, за даними журналістів, мав ознаки фіктивності, оскільки майно так і залишилося в одних і тих самих руках. Засновником "Про Девелопмент Тім" виявилася віргінська компанія Intraco Management ltd, а її власником – заступник генерального директора корпорації "Рошен" Сергій Зайцев.

Інтрако.jpg

Паралельно Київрада восени 2015 року своїми рішеннями ( 51/1954, 52/1955, 54/1957) передає в оренду на двадцять п’ять років ТОВ "Автоекспо" близько 11 га землі "для експлуатації та обслуговування частини майнового комплексу та відкритої автостоянки на вул. Павла Усенка, 8". ТОВ "Автоекспо" були передані й землі, що до цього використовувалась "Автотранспортним підприємством-2240". Цю фірму журналісти також пов’язують з "друзями президента". Показово, що згадані рішення не спричинили особливих дискусій в Київраді, адже президент має в ній депутатську більшість.

Тим часом Фонд гарантування вкладів, отримав право вимагати повернення раніше виданих банком "Київська Русь" кредитів на суму в 5 мільярдів гривень. В самому Фонді журналістам "Слідства.Інфо" повідомили, що докладуть максимальних зусиль для стягнення кредитних боргів "Автотранспортного підприємства-2240".

Повʼязані особи

Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20
Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20
Зайцев
Сергій Іванович
  • заступник генерального директора ДП "КК "Рошен", співвласник ТОВ "ЦЄКК", кінцевий бенефіціарний власник Intraco Management Ltd
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

компанія (Британські Віргінські Острови)
ЄДРПОУ None
орган місцевого самоврядування
ЄДРПОУ 22883141
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 05440985
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37725285
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34938054