Онищенко заявив, що платив Жванії за місце у Раді

Нардеп-утікач Олександр Онищенко заявляє, що за місце у парламенті давав гроші Давиду Жванії, який на парламентських виборах 2014-го року входив до керівництва виборчого штабу БПП.

Про це йдеться у сюжеті програми "Слідство.інфо".

Онищенко розповів журналістам, як став народним депутатом на останніх виборах до Верховної Ради: спочатку його не хотіла реєструвати кандидатом Центральна виборча комісія. Але потім, за його словами, в це питання особисто втрутився президент Петро Порошенко.

"Він мені особисто зателефонував, десь за два дні - три до реєстрації, візьміть роздруківку, зі свого номера набрав мене. Сам президент зі свого мобільного. Сам Пєтя подзвонив зі свого мобільного і сказав там: зустрінься зі Жванією", — каже Онищенко.

Згідно з інформацією, відмову у реєстрації бізнесмену пояснили тим, що той забагато часу провів за межами України.

Онищенко подав до суду на Центрвиборчком і програв. Він подав апеляцію і програв вдруге.

"Жванія тоді взяв у мене 6 мільйонів доларів на передвиборну кампанію. На наступний день Пєтя мене викликав до себе і каже: щойно у мене був голова комісії Охендовський, він тебе чекає, йди до нього, він тобі все зробить", - повідомив політик.

"Я прийшов до нього, той потиснув мені руку: каже, здавайте документи, завтра буде все добре. В останній день перед реєстрацією мене зареєстрували, два рази відмовив мені суд. Тобто, основний, апеляційний. Потім, після того, як вони отримали бабки, сам Охендовський мене зареєстрував", - додав він.

"Слідство.інфо" також показало інтерв’ю іншого члена виборчого штабу БПП Артема Біденка. Він підтвердив, що Давид Жванія на виборах 2014-го року вирішував непублічні фінансові питання президентської політсили.

"Продавати (місця у Раді – ред..) міг тільки Жванія, просто, щоб ти розумів. Ніхто не міг продавати, ніхто цим не займався. Ні Березенко, ні Ложкін…", - заявив Біденко.

Після оприлюднення сюжету "Слідства.інфо" Біденко написав на своєму Facebook таке: "Я вже давно спростувував коментар двохрічної давності, який знову використав в сьогоднішньому розслідуванні Дмитро Гнап, і роблю це ще раз: я коментував чутки, і мої слова фактично вирвані з контексту".

Водночас у прес-службі глави держави заявили, що слова Онищенка "не відповідають дійсності, є вигадкою підозрюваного".

 

Повʼязані особи

Онищенко
Олександр Романович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Кількість справ: 14
Охендовський
Михайло Володимирович
  • голова Центральної виборчої комісії з 2013 року
  • Кількість справ: 1
Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20