Банк Льовочкіної та Фурсіна взяв участь у оборудці з землею на Жуковому острові

Прокуратура Києва вже кілька років забирає ділянку на о. Жуків у ЖБК «Совські ставки» – компанії, близької до теперішнього заступника мера Києва Павла Рябікіна. «Слідство.Інфо» у своєму розслідуванні з’ясувало, чому процес іде так важко і не повертається громаді міста Києва  – виявляється, в історії фігурує ще не одне відоме прізвище. Льовочкіни.

Більше 15-ти гектарів спірної земельної ділянки ще у 2002-му-2003-му роках київські депутати віддали в оренду фірмі «Зелений порт», 50% якої належать Рябікіну. Згодом на частині з них виріс яхт-клуб «Маячок».

У 2010 році київські депутати за згодою сторін передали іншу частину земельну ділянку на о. Жуків житлово-будівельному кооперативу «Совські ставки». На початку квітня 2015 року Господарський суд Києва визнав рішення Київради незаконним і постановив:

За  даними журналістів Слідство.Інфо, у «Совських стаків» землі на Жуковому острові вже є набагато вищі покровителі, окрім Павла Рябікіна. Як з’ясувало «Слідство», у державному реєстрі речових прав на нерухоме майно земельна ділянка на Лютневій 58 А та В, яку начебто відібрала прокуратура, фігурує у іпотечному договорі. Фактично, вона закладена.

В іпотечному договорі між банком «Кліринговий дім» та ТОВ «Квентал Сервіс», «Совські ставки» виступили майновим поручителем, а предметом іпотеки стала якраз земля. Тобто, якщо товариство не повертає борг - земля переходить банку "Кліринговий дім", який у власності Юлії Льовочкіної та Івана Фурсіна, як добросовісному набувачу.

За даними реєстру фізичних і юридичних осбіб, компанія «Квентал Сервіс» зареєстрована у 2005-му році і нині має єдиного засновника – кіпрську компанію «Герсе Інвестментс Лімітед».За даними відкритого кіпрського реєстру, директором «Герсе Інвестментс Лімітед» є людина з ім’ям ΜΑΡΙΛΕΝΑ ΜΙΧΑΗΛ. Вона ж є директором і секретарем іншої кіпрської фірми – БАНТА АГРІКАЛЧУРАЛ ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД. Остання – бенефеціар ПАТ «Миколаївський комбінат хлібопродуктів». Певний час головою Наглядової ради комбінату була Юлія Льовочкіна, 

 

Повʼязані особи

Рябікін
Павло Борисович
  • Генеральний директор Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", кінцевий бенефіціарний власник ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "РЕКРЕАЦІЙНО-ОЗДОРОВЧИЙ ЦЕНТР "ЗЕЛЕНИЙ ПОРТ"
  • Кількість справ: 2
Льовочкіна
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, співвласник АТ "Кліринговий дім"
  • Кількість справ: 10
Фурсін
Іван Геннадійович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 17

Повʼязані юридичні особи

ОБСЛУГОВУЮЧИЙ ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАБУДОВНИКІВ ПРИВАТНИХ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ
ЄДРПОУ 32846242
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 21665382
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33743284
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30635473