У Вінниці династія депутатів Ткачуків роздерибанила заплаву річки

Журналісти Громадського Руху ЧЕСНО з'ясували, як родина народного депутата Геннадія Ткачука роздерибанила заплаву річки Вишня, на Вінничині. Вияволося, що помічники нардепа Геннадія Ткачука (фракція БПП) мають ділянки в заплаві річки Вишня. По сусідству з ними — ділянки спостерігачів на виборах дружини брата Ткачука  - Ігоря та знайомих сина Ткачука  -Сергія . Територію, яку просили для ведення рибного господарства, віддали під котеджі ще за мерських часів Володимира Гройсмана. Прокуратура відкрила кримінальне провадження.

За інформацією журналістів, 10 років тому міська рада Вінниці своїм рішенням надала сільськогосподарському товариству "Голуба нива" 20 га землі для ведення рибного господарства. Акціонером ПрАТ "Голуба нива" та кінцевим беніфіціаром є Ігор Ткачук. Зазначимо, за відкритою інформацією в мережі, брати Ткачуки (Геннадій та Ігор) до березня 2010 року були юристами господарства "Голуба нива".

Наприкінці каденції у 2010 році депутати міської ради своїм рішенням змінюють цільове призначення і земля віддається під індивідуальну садибну забудову. Міський голова Володимир Гройсман міг би ветувати це рішення ради, але він своїм правом зберегти водний ресурс держави та унеможливити дії, що суперечать закону та інтересам громади, не захотів. Рішення підписав саме Гройсман.

У 2011 році виконком, який очолює міський голова, надав дозвіл на укріплення берегів річки. Попри те, що ч. 7 ст. 80 Водного кодексу забороняється Надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва.

2013 році Ткачук вже три роки як був депутатом Вінницької міськради. Він входив до комісії з питань промисловості і підприємництва.Саме цього року рада відголосувала за межі та площу земельних ділянок, які виділялися під забудову. Басейнове управління відмовило у погодженні, аргументуючи порушенням цілої низки статей Водного кодексу. Але протест з боку управління Держагенції водних ресурсів не зупинив місцеву владу, вона подала до суду і суд Вінниці визнав відмову органу Держагенції протиправною. І в наступні роки понад 100 земельних ділянок роздали в приватну власність саме у заплаві  родичам, пов'язаним особам та підставним.

Громадський рух ЧЕСНО встановив зв'язок між родиною Ткачука та особами, які отримали у власність земельні ділянки.

Так, до Верховної Ради у 2012 році болотувалася дружина Ігоря Ткачука — Людмила Станіславенко. На парламентських виборах у 2012 спостерігачем дружини Ткачука був Павло Барчишин. Він опинився з-поміж тих щасливців, кому пощастило мати ділянку у цій місцині.Ще кілька спостерігачів Станіславенко — Федір Луценко та Вікторія Гандзій — теж мають ділянки.

Помічниця нардепа Геннадій Ткачук, народного депутат від БПП, Олена Костюк, яка, до речі, є співзасновницею ТОВ "АЯГіК" разом із Людмилою Станіславенко, дружиною Ігоря Ткачука, також має ділянку. Аналогічно, ділянки мають помічниці нардепа: Юлія Волощук (керівник "Голубої Ниви"), Ольга Власенко та Надія Вовк. З-поміж щасливців є й Павло Солових. Він теж офіційно був помічником у нардепа Геннадія Ткачука.

Працівника приймальні молодіжного крила "УДАР" Вадима Вічковського теж не обділили. Він теж став власником ділянки, департамент у той час очолював Сергій Геннадійович Ткачук -  син нардепа Ткачука. Так співзасновнику компанії "Прайд-Захист Плюс" Олегу Красних теж пощастило з реалізацією права на безкоштовну ділянку у мальовничому місці.  За збігом обставин, Красних заснував цю компанію разом із Сергієм Геннадійовичем Ткачуком.

 

Повʼязані особи

Гройсман
Володимир Борисович
 • Прем'єр - Міністр України, спікер Верховної ради VIII скликання, народний депутат України VIII скликання
 • Кількість справ: 4
Ткачук
Геннадій Віталійович
 • народний депутат України VII-VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
 • Кількість справ: 3
Станіславенко
Людмила Анатоліївна
 • депутат Вінницької обласної ради, дружина Ігоря Ткачука, співзасновниця ТОВ "АЯГіК"
 • Кількість справ: 1
Костюк
Олена Олександрівна
 • помічниця народного депутата Ткачука Геннадія Віталійовича, екс-свівзасновниця ТОВ "АЯГіК"
 • Кількість справ: 1
Барчишин
Павло Павлович
 • депутат Тошмацівської селищної ради, Вінницької області
 • Кількість справ: 1
Волощук
Юлія Станіславівна
 • помічниця народного депутата Ткачука Геннадія Віталійовича, екс-керівник ПрАТ "Голуба нива"
 • Кількість справ: 1
Власенко
Ольга Олександрівна
 • помічниця народного депутата Ткачука Геннадія Віталійовича
 • Кількість справ: 1
Вовк
Надія Сергіївна
 • помічниця народного депутата Ткачука Геннадія Віталійовича
 • Кількість справ: 1
Ткачук
Сергій Геннадійович
 • син Геннадія Ткачук, народного дептата України VIII скликання
 • Кількість справ: 1
Ткачук
Ігор Віталійович
 • депутат Вінницької міської ради, кінцевий бенефіціарний власник ПрАТ "Голуба нива", брат народного депутата Ткачука Геннадія Віталійовича
 • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

орган місцевого самоврядування
ЄДРПОУ 25512617
приватне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 00692140
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 13340298