Порошенко, ймовірно, скуповує голоси під виглядом роздачі бюджетної матеріальної допомоги

У місцевих бюджетах на 2019 рік у декількох регіонах України різко збільшилися суми на надання адресної допомоги населенню. За інформацією журналістів Bihus.info, фактично ці кошти, ймовірно, використовуються для підкупу виборців а користь кандидата на пост Президента України 2019 році Петра Порошенка, зазначається у розслідуванні  "Наших грошей з Денисом Бігусом"  - "Петрова “Турбота”: Порошенко скуповує голоси під виглядом роздачі бюджетної матдопомоги".

На початку лютого 2019 року Дніпровська міська рада виділила додаткові 140 млн гривень на надання адресної матеріальної допомоги жителям міста, які перебувають у складних життєвих обставинах. У місцевому бюджеті ці кошти були зняті з ремонту школи, лікарні та стадіону. У порівнянні з минулими роками, сума на матеріальну допомогу зросла майже вдесятеро. Одночасно з цим міська рада максимально спростила порядок її видачі й прибрала з положення підстави для відмови - а саме якщо людина подала неповний пакет документів або має досить високі доходи. Після цих змін, щоб отримати матдопомогу, стало достатньо лише написати заяву і подати копію паспорту і копію ідентифікаційного коду.

“Вона повинна була йти на непрямий підкуп бюджетників. Чому - тому що буквально за декілька днів до цього ми зазняли, як у міській раді, просто у приміщенні, де відбуваються сесії, збирають бюджетників і агітують їх за чинного президента”, - розповідає голова ГО “Громадський контроль” Артем Романюков.

Про черги бажаючих отримати матдопомогу пишуть і на Миколаївщині. У 2,5 рази збільшився бюджет на неї у місті Херсоні, вп’ятеро - у Києві. Збільшилися суми коштів на неї також і в районних бюджетах. Наприклад, безпрецендентну суму - близько 9 млн - заклали цього року у містечку Василькові, що на Київщині.

Для порівняння, 9 млн у маленькому містечку - це на 30% більше, ніж закладено в обласному центрі Полтаві. Цих коштів достатньо, щоб роздати по 1000 гривень кожному четвертому васильківцю. За фактом підкупу виборців по програмі “Турбота” у Василькові зараз розслідує кримінальну справу поліція.  

Журналісти Bihus.Info дістали списки жителів містечка, які отримували матдопомогу, і поспілкувалися з цими людьми. Деякі з них розповіли, що про можливість отримати гроші дізналися під час передвиборчих соцопитувань. Що до підкупу виборців у Василькові були залучені агітатори “провладного кандидата” (Березенка Сергія Івановича), озвучував на ефірах і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.  

На початку березня, коли гроші почали приходити, журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" поспілкувалися з людьми по телефону від імені представників міськвиконкому. На питання, за кого вони будуть голосувати на виборах, більшість відповідали фразою “Як і домовлялися”, що може свідчити про підкуп. А один мешканець Василькова озвучив також ім’я конкретного кандидата - за Петра Порошенка.

Повʼязані особи

Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20
Гройсман
Володимир Борисович
  • Прем'єр - Міністр України, спікер Верховної ради VIII скликання, народний депутат України VIII скликання
  • Кількість справ: 4