Управління освіти порушувало процедуру проведення тендеру, ймовірно, на користь "Київхліба" Супруненків

За інформацією видавництва "Наші гроші", у березні 2018 року управління освіти Дарницької районної у Києві держадміністрації провело аукціон на закупівлю 210 тис. кг хліба, найдешевшу пропозицію у ході якого запропонувало ТОВ «Миза». Однак, замовник викинув цього учасника з торгів, визначивши переможцем ТОВ «ТД “Київхліб”».

ТОВ «Миза» оскаржило це рішення замовника в АМКУ, позаяк підставою для відхилення компанії були «розбіжності у найменуванні товару учасником» (одного разу «Миза» ужила найменування «Батон пшеничний нарізний вищого ґатунку», а іншого – «Батон нарізний київський в/г» ). І регулятор визнав цю підставу для відхилення неправомірною. Однак, попри рішення Колегії АМКУ з розгляду тендерних скарг, дарницькі освітяни не стали підписувати договір із цією компанією, тому підприємство «Миза» звернулось до суду у результаті чого, Господарський суд Києва зобов’язав освітян Дарницького району Києва укласти із ТОВ «Миза» договір про поставку хлібобулочних виробів за 2,57 млн грн. 

Натомість, у травні дарницькі освітяни оголосити нові торги на закупівлю хліба з майже однаковою очікуваною вартістю – 3,29 млн грн, щоправда, з наміром замовити дещо менший обсяг продукції – 150 тис. кг. При цьому, на цьому тендеру замовник зазначив у документації дискримінаційну вимогу щодо місця виготовлення продукції – у зоні 60 км від замовника. Цю умову «Миза» (має хлібопекарню в Переяслав-Хмельницькому за 90 км від Києва) також успішно оскаржила в АМКУ. Проте на цьому тендеп перемогу отримав "Київхліб".

Нагадаємо, 100% ТОВ «ТД “Київхліб”» належить ТОВ «КУА “Сіпіджі Ассетс Менеджмент”». Цей же пайовий інвестиційний фонд володіє акціями ПАТ «Київхліб», що створене на базі державного «Київхлібу».

«Київхліб» пов’язують із екс-нардепом, а сьогодні міським головою Чернігова Владиславом Атрошенком, який раніше був головою наглядової ради підприємства, а також із братами Супруненками – екс-депутатом Київради В’ячеславом Супруненком та нардепом від групи «Воля народу» Олександром Супруненком. Останні викуповували цей бізнес у нардепа від Партії регіонів Василя Хмельницького (VII скликання ВРУ).

 

Повʼязані особи

Мороз
Владлена Михайлівна
  • керівник управління освіти Дарницької районної у Києві держадміністрації
  • Кількість справ: 1
Супруненко
Вячеслав Іванович
  • екс-депутат Київської міської ради, співзасновник ТОВ «Пропріо-рітейл», брат народного депутата України Супруненка Олександра Івановича
  • Кількість справ: 4
Супруненко
Олександр Іванович
  • народний депутат України VIII скликання, член парламенської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 6

Повʼязані юридичні особи

приватне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 00381574
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 41202432