Оточення Сольвара виграло чверть мільярда «Центренерго» на супровід імпортного вугілля по коштовному прайсу

ПАТ «Центренерго» 13 вересня за результатами тендеру уклало дві угоди з ТОВ «Екскомсервіс» про транспортно-експедиційне обслуговування імпортного вугілля загальна сума якої склала 258,24 млн грн. Про це повідомляється у видавництві "Наші гроші" з посиланням на  систему «Прозорро».

За інформацією журналістів, на тендері щодо послуги з обробки вантажів на  «ТІС-Терміналу» (другий лот) єдиним конкурентом було ПП «ДП Чиста країна»Валерія Серебряка зі статутним капіталом 1 тис грн., а щодо «Южного» (перший лот) – ПП «ДП Чиста країна» й сам «Южний». Крім того, торги за ще одним лотом щодо вивантаження 300 тис т вугілля у ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» відмінили через нестачу учасників.

Вартість договорів розрахована на те, що до кінця травня 2019 року буде вивантажено 1,20 млн т вугілля:  600 тис т – у ДП «Морський торговельний порт «Южний» та 600 тис т – у ТОВ «Трансінвестсервіс – термінал» (акваторія «Южного»).Обслуговування в «Южному» коштує 252,48 грн., або $9,01, а в «ТІС-Терміналі» – 264,00 грн., або $9,42 за тонну.

Разом з тим, після порівнянь цін на аналогічні послуги, журналісти "Наших грошей" встановили, що супровід імпортного вугілля в «Южному» іншим українським споживачам коштував значно дешевше. У листопаді 2017 року ТОВ Фірма «Технова» Анатолія Шкрібляка замовила ТОВ «Портінвест Лоджистік» Ріната Ахметова супровід імпортного вугілля в «Южному» по $6,68 за тонну. Також за даними «Наших грошей» ще дешевше коштували аналогічні послуги у «Южному» для самої групи «ДТЕК» Ахметова – $5-6 за тонну.

Компанія «Екскомсервіс» із 2011 р. належить Богдану Штонді, котрий раніше працював у ТОВ «Укрзернотранс-К» (оптова торгівля/транспортні послуги). Мажоритарним співзасновником цієї фірми був земляк Штонди – народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Руслан Сольвар, член Комітету Верховної Ради України з питань транспорту. Раніше Сольвар був засновником трьох транспортних компаній: ПП "Укрторгконтракт-С" (оптова торгівля продуктами харчування), ТОВ "Укрзернотранс-К" і ПП "Фреш-лайн" (транспортна логістика). Остання фірма має договір на 2017 рік з "Укрзалізницею" на послуги з транзитних перевезень. За інформацією журналістських розслідувань, тісний зв'язок з транспортними тендерами мають три екс-помічники депутата і один родич.

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 22927045
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 5591829