Сотні мільйонів на доставку вугілля розіграло оточення Сольвара

Компанії з оточення народного депутата Руслана Сольвара розіграли два тендери ПАТ "Центренерго" на перевезення імпортного вугілля з Південно-Африканської Республіки. Після чого фірма-переможець найняла свого ж конкурента по тендеру для виконання робіт.

Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової в програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Навесні 2016 року "Центренерго" провело тендер, на якому перемогло ТОВ "Екскомсервіс" і з якою було укладено три угоди на загальну суму 281 млн грн.

Фірма повинна була вивантажити вугілля з корабля, допомогти з перевіркою якості, зважити, засипати у залізничні вагони, оформити документи й відправити вугілля "Центренерго". Розрахунки мали проводити відповідно до фактично наданого обсягу послуг.

Компанія "Екскомсервіс" з 2011 р. належить Богдану Штонді, котрий раніше працював у ТОВ "Укрзернотранс-К" (оптова торгівля/транспортні послуги). Мажоритарним співзасновником цієї фірми був земляк Штонди — Руслан Сольвар.

tender-1-2

У 2004 р. Сольвар вийшов зі складу засновників, власниками фірми лишилися Олексій Мозговий (пізніше помічник Сольвара у ВРУ) та Артем Мініч. На останнього в 2004-2008 також була переписана інша компанія Сольвара – ПП "Фреш Лайн" (транспортні послуги). А також на Мініча записана фірма "Метрудтранс", яка тільки за 9 місяців 2016 року отримала від 44 лісгоспів підряди на 117 млн грн. на перевезення деревини.

Також Мініч є родичем Сольвара по лінії колишньої дружини — сестра останньої, Валентина, в дівоцтві Лучко, пізніше взяла прізвище Мініч.

Єдиним конкурентом "Екскомсервісу" тендері було ТОВ "Ордон Вест", яке на торгах представляв комерційний директор фірми – Василь Падалка.

Василь Сергійович Падалка також відомий як директор фірми ТОВ "Блок Баг Сістем", яка прописана по вул.Кудрі 12. За цією адресою квартири, переформатовані під офіси пов’язаних з Сольваром фірм.

 • кв.№1 належить Богдану Штонді,
 • кв.№2 - належить екс-дружині Сольвара Наталії. Приписана фірма ПП "Блок Баг Сістемс"
 • у кв.№3 понад 10 років (2004-2015) був приписаний "Укрзернотранс-К" Сольвара.
 • кв №12, із ТОВ "Блок Баг Сістем" Василя Падалки належить пенсіонерці з села Сольвара, з котрою народний депутат свого часу був приписаний в Києві за однією адресою. Чоловік пенсіонерки також раніше працював в "Укрзернотранс-К" Сольвара та Мініча.
 • ще мінімум три квартири належать матері Руслана Сольвара Марії, зокрема кв.№7, на котрій висить табличка "Приймальня народного депутата України".

У будинку журналісти "Наших Грошей" зустріли помічника народного депутата Сольвара — Олексія Жовноватюка, який плутано пояснив, що в цій будівлі знаходиться його приймальня. Тим часом табличку "Приймальня" зі стіни прибрали.

У жовтні 2016 "Екскомсервіс" виграв у "Центренерго" ще один аналогічний тендер на 268 млн грн. Єдиним допущеним конкурентом на тоді було ПП "Фактор Груп-С". Раніше ця фірма називалася ПП "Блок Баг Сістем Плюс", а її першим директором був Микола Несвіцький, що раніше працював у фірмах Мініча. Поки що за цим договором "Центренерго" коштів "Екскомсервісу" не перераховувало — як і з першим договором, розрахунок вівся по факту надання послуг. Термін дії договору — до кінця квітня 2017 р.

Повʼязані особи

Падалка
Василь Сергійович
 • комерційний директор ТОВ "Ордон Вест", керівник ТОВ "Блок Баг Сістем"
 • Кількість справ: 1
Мозговий
Олексій Миколайович
 • співвласник ТОВ "Укрзернотранс-К" у 2004-2013 рр., помічник народного депутата Руслана Сольвара
 • Кількість справ: 2
Мініч
Артем Миколайович
 • засновник і власник ТОВ "Метрудтранс" до вересня 2014 року, співвласник ТОВ "Укрзернотранс-К" до 2013 року, власник ПП "Фреш Лайн" до 2008 року
 • Кількість справ: 3
Сольвар
Наталія Віталіївна
 • колишня дружина народного депутата Руслана Сольвара
 • Кількість справ: 1
Сольвар
Руслан Миколайович
 • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
 • Кількість справ: 8

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 22927045
приватне підприємство
ЄДРПОУ 33939104
приватне підприємство
ЄДРПОУ 37420570
приватне підприємство
ЄДРПОУ 31239927
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39530325
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 5591829
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34980991
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38936726
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 31406764

Джерела

bihus.info/firmi-z-prijmalni-nardepa-solvara-rozigrali-mizh-soboyu-tenderiv-na-sotni-miljoniv-griven/ http://nashigroshi.org/2016/12/06/sotni-miljoniv-na-dostavku-vuhillya-do-kononenkivskoho-tsentrenerho-rozihralo-otochennya-nardepa-vid-bpp/