Онищенко, ймовірно, був посередником щодо купівлі голосів народних депутатів між президенською партією та партією "Батьківщина"

У матеріалі Слідство.інфо "Клуб книголюбів" йдеться про те, як соратники Петра Порошенка домовлялися про купівлю посад та голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень у парламенті, а посередником між пропризеденською партією та партією Батьківщина був Олександр Онищенко у період  2014 по 2016 роки.

У листуванні, яке журналісти отримали від депутата-втікача Олександра Онищенка, співрозмовники називали “книжкою” мільйон. На думку журалістів, йшлося про мільйон доларів за одне голосування. Купували і продавали не лише політично вигідні законопроекти, а й законопроекти, що стосувались преференцій для певної сфери бізнесу. Сам Онищенко визнає, що брав участь в корупційних аферах, але наполягає – робив це за погодженням із Президентом та його людьми.

“Що більше я для нього робив, то більше йому хотілось. Зрештою, він почав давати такі завдання, які я не міг виконати”, – розповідає нардеп про свою співпрацю з Порошенком.

О. Онищенко повідомив про купівлю голосів щодо призначення на посаду членів Вищої ради юстиції та  голови Фонду державного майна України. Парламентська фракція “Блок Петра Порошенка” висуває у 2015 році Олексія Маловацького.У цей час Онищенко отримує повідомлення від наближеного до Президента народного депутата Ігоря Кононенка: “Саша, переговори с Юлей о поддержке нашей кандидатуры (Маловацкий) в ВРЮ (тайное голосование планируется в четверг). Там Власенко против”.

Окрім цього, журналістам стало відомо, що продають і купують у Верховній Раді не лише політичний вплив, а й закони, які дають преференції в різних видах бізнесу. Наприклад, 13 березня 2015 року Онищенко отримує повідомлення від Сергія Березенка з проханням поспілкуватися з Тимошенко для підтримки містобудівного закону: “Это не политика. Рабочая просьба. Оттанцую”.

НАБУ відкрило провадження за фактом підкупу народних депутатів після розслідування Слідства.Інфо “Клуб книголюбів”

Повʼязані особи

Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20
Онищенко
Олександр Романович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
  • Кількість справ: 14