Радикальна партія Олега Ляшка, ймовірно, фінансується донорами, які не можуть собі дозволити перераховувати вказані суми

У четвертому кварталі 2018 року загальний бюджет "Радикальної партії Олега Ляшка" становив понад 66 мільйонів гривень, з яких близько 80% – приватні внески, повідомляє рух "Чесно". Натомість аналітики зазначають, що від фізичних осіб минулого року "радикали" отримали лише 52 мільйони гривень, що в 50 разів більше, ніж сукупно за 2,5 роки до цього, що підтверджує річний звіт партії  2018 року.  Донори, з якими вдалося зв’язатися Руху ЧЕСНО, підтвердили, що перераховували "Радикальній партії" гроші. Однак, детальніший  аналіз свідчить про те, що не всі жертводавці могли собі дозволити перераховувати вказані суми, повідомили журналісти.

Як встановили аналітики громадського Руху ЧЕСНО, веред донорів партії Олега Ляшка є нардепи, посадовці, керівники обласних та районних осередків політсили, державні службовці, викладачі університетів та навіть ворожка.

Наприклад, Віталій Сторчаус, який працює завідувачем сектору з питань архівної справи районної ради Кропивницького,  перерахував Ляшку ще 40 тисяч гривень. У 2017 році він задекларував всього 117 тисяч гривень зарплати. А студентка Наталія Соколік, яка ще в жовтні минулого року шукала роботу секретаря із зарплатою в 10 тисяч гривень, вже в грудні перерахувала "Радикальній партії" 99 тисяч гривень. Згодом 49 тисяч їй повернули. До жовтня дівчина працювала касиром торговельного залу на заправці.

Міський голова Немирова Віктор Качур, який у 2017 заробив 333 тисячі гривень,  перерахував Ляшку у 2018 році 250 тисяч гривень. Очевидно, для цього також довелося витратити 400 тисяч, які Качур зберігав у готівці. Заступник міського голови Сєвєродонецька Григорій Пригеба, проспонсурував "Радикальну партію" на 297 тисяч. Згідно з декларацією, у 2017 році він заробив 316 тисяч гривень, а збережень ні готівкою, ні в банку не мав.

Також Рух Чесно зауважив, що Радикальну партію фінансують також довірені особи кандидата в Президенти Руслана Ригованова. Рух ЧЕСНО раніше повідомляв, що понад половина довірених осіб Ригованова на Івано-Франківщині - з команди Олега Ляшка або є прихильниками "радикала".

 

Повʼязані особи

Ляшко
Олег Валерійович
  • народний депутат України VIII скликання, кандидат на пост Президента України, керівник політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 14

Повʼязані юридичні особи