Справу, яка пов'язана з земельною ділянкою Петра Порошенко у центрі Києва, закрили та ховали документи за грифом "секретно"

На землі, отриманій Петро Порошенком у Києві 2009 року, проходив історичний земляний вал Київської фортеці - Олексіївський Люнет. Як повідомляють журналісти  програми "Схеми: корупція в деталях", ця історична пам'ятка культури частково була зруйнована будівельною технікою у 2012 році, яка, за версією сюжету, мала звести маєток Петра Порошенка щє до виборів у Президенти України 2014 року. 

За інформацією "Схем",  міліція Печерського району м. Києва у 2013 році відкривала справу за фактом вчинення кримінального злочену щодо руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин. Однак після перемоги на виборах Президента України 2014 року Петра Порошенка, справу закрили з формулюванням: "у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення".

На прохання журналістів "Схем", Національна поліція довгий час не змогла розшукати матеріали цієї справи, та коли стали надсилати офіційні запити щодо цієї землі, документів із дозволами на ній будуватись у різні державні органи  - вияволося, що їх звідусіль вилучило Управління державної охорони, підпорядковане Президенту України. Відтак, за висновками "Схем", документи, що можуть свідчити про вчинення злочину заховані під державною таємницею.

Андрій Дуброва, начальний Печерського управління ГУ Нацполіції Києва у розмові журналістам відповів: 

"Я не готовий сказати. Це питання до міліції. А ми не є привонаступниками, це за законом прописано".

Віктор Вечерський, заступник директора Департаменту культурної спадщини Міністерства культури України (2011-2014 роки) пояснює, що на цій земельній ділянці є заповітна територія.

"Заповідна територія - така територія на якій можна лише реставрувати пам'ятки та охороняти." - пояснює Вечерський.

Працівники Департаменту архітектурно - будівельної інспекції м. Києва, що їм не надавались документи від інспекції державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва.  Однак, журналісти знайшли документи, за якими  на час перевірки не надано проектно-виконавчої документації, ПОБ, ПВР з проведення вказаних робіт.

Під час розслідування, журналісти дізналися, що до Міністерства культури надійшов лист від охоронців Президента. За яким стало відомо, що документи щодо земельної ділянки Порошенко засекретили та вилучили.

Директор інституту архіології НАН України Віктор Чабай повідомив, що документи щодо земельної ділянки Петра Олексійовича було вилучені державною охороною Президента. Таку саму інформацію повідомили і у Департаменті культурної спадщини Києва.

Як встановили журналісти, Управляння державної охорони, підпорядковане Президента, на той час очолював Вілерій Галетей. Саме за його наказом була засекречена вся інформація стосовно землі.

 

Повʼязані особи

Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20

Повʼязані юридичні особи

орган державної влади
ЄДРПОУ 00037478