«Кузня на Рибальському», яка належить Порошенку та Кононенку купила 3 тисячі тонн сиру, що може свідчити про ухилення від сплати податків

 ПАТ "Завод «Кузня на Рибальському» (колишня “Ленінська Кузня”), яке до 2018 року належало Президенту України Петру Порошенка, та народному депутату Ігорю Кононенко,  у 2013-2015 р.р., ймовірно, вдавалося до сумнівної схеми податкової оптимізації, про що йшлося у журналістському розслідування Лесі Іванової для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

 ПАТ "Завод «Кузня на Рибальському»  - промислове підприємство, основний вид діяльності якого - це будування суден та плавучих конструкцій (КВЕД 30.11). Та, за матеріалами розслідування, у 2013-2015 р. на рівні з закупівлею виробничих матеріалів для свого промислового виробництва, «Кузня» у таких же промислових масштабах купує сир та сухе молоко. За даними програми, за 2013-2015 роки завод перерахував фірмам ПП «Консалтингова Фірма «Прометей», ТОВ «Миргородський сироробний комбiнат» та ПП «Рось» (всі три входили до групи компаній ТОВ "Мілкіленд-Україна" (Milkiland) загалом понад 220 млн. грн. за 2 721 т сиру та 215 т сухого молока.

В групі компаній Milkiland підтвердили продаж сиру “Кузні”. Водночас зазначили, що після продажу сир “Кузні” фізично не постачався, а експортувався компаніями Milkiland від імені “Ленінської кузні” за договором комісії.  ПАТ "Завод «Кузня на Рибальському» відмовилася надавати договори за цими угодами журналістам.

“Ми вирішували свої проблеми з компенсацією ПДВ, котрі на той момент були в державі. Вони нам віддавали ПДВ і ми були щасливі. В той момент була боротьба пана Клименка, щоб завести всіх під жорсткі системи, в податкові ями. Вони не давали можливості ось так компенсуватися, без хабара. Нам треба було нести хабарі в адміністрацію податкову для того, щоб нам щось компенсували. Або ми домовлялися з кимось в Україні, у кого був ПДВ, і робили ось такі заліки», - пояснює Анатолій Юркевич.

В Milkiland наголошують, що операції з сиром – це була цілком законна оптимізація податків, вдаватися до якої змусили українські податкові реалії. Тобто Milkiland отримувало одразу гроші, а не чекала компенсації ПДВ від держави, а ПАТ "Завод «Кузня на Рибальському» робив взаємозалік своєї податкової заборгованості тим, що тепер має право на компенсацію ПДВ від держави.

Однак, як зазначають юристи, така вигода для ПАТ "Завод «Кузня на Рибальському» дуже невисока, що може свідчити, ймовірно, про іншу вигоду, а саме сплату податку на прибуток.  Його логіка проста: коли прибутку немає, податок платити ні з чого. Журналісти стверджують, що за останні 15 років підприємство відчутний прибуток декларувало лише двічі, решту часу звітує або збиток, або “вихід в нуль”.

Повʼязані особи

Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20
Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20

Повʼязані юридичні особи

Приватне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 14312364
приватне підприємство
ЄДРПОУ 30668980
приватне підприємство
ЄДРПОУ 32191954
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 31575405
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35378893