Порошенко, ймовірно, посприяв розширенню спорткомплексу за рахунок придбання нерухомості держпідприємства через посредницьку фірму.

Наприкінці 2016-го – початку 2017-го держпідприємства «ЛІАЦ» та «Діброва», котрими опікується Державне агентство лісових ресурсів України, продали свою нерухомість на Рибальському півострові в Києві. Будівлі були розташовані поруч зі спортивним клубом «5 елемент», яким керує ТОВ «Спортивно-оздоровчий комплекс «Монітор», власниками котрого є Президент Петро Порошенко та перший заступник парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко. Спортклуб ще в 2016 році запланував розширення території, повідомляють журналісти Наших Грошей.

Покупцем нерухомості за 15 млн грн стало ТОВ «Інбук», яка в травні в один день перепродала перепродала її фірмі «Спортивно-оздоровчий комплекс «Монітор» Порошенка, яка і керує «5 елементом». Після перепродажу придбаної нерухомості «Інбук» змінив адресу реєстрації на нині неіснуючу, у фірми також змінилися керівник і власник. 

За результатами журналістського розслідування, виявилося, що частину з 15 мільйонів гривень, отриманих двома держпідприємствами за продаж нерухомості під розширення спортивного клубу «5 елемент», витратили на премії і фіктивні ремонтні тендери.

Порядок відчуження державного майна, передбачений Постановою Кабміну №807 від 6 червня 2007 року та визначає чітку процедуру відчуження нерухомості. Однак, потрібно зазначити, що відповідно до цього, кошти, що надійшли від продажу державного майна, спрямовуються відповідно до вимог законодавства, за наявності у підприємства заборгованості з виплати заробітної плати - в першу чергу на цільове погашення такої заборгованості, а також на погашення заборгованості за податками і зборами (обов'язковими платежами) до бюджетів та державних цільових фондів, пов'язаних із заробітною платою, та інших. Суб'єкти господарювання зобов'язані подати суб'єкту управління, Фонду державного майна протягом 30 календарних днів з моменту реалізації майна звіт за результатами відчуження та використання зазначених коштів згідно з додатком 3.

Зараз розслідуваннями цих трат займається прокуратура, так як фірми не виконали своїх зобов’язань перед бюджетом.

 

Повʼязані особи

Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20
Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20

Повʼязані юридичні особи

Державне підприємство
ЄДРПОУ 32620652
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33641914
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30437959