НАЗК візьметься за справжнє походження коштів Ляшка, після декларування лотерейного виграшу

24 жовтня 2017 р.  лідер "Радикальної партії", нардеп Олег Ляшко задекларував виграш в Українській національній лотереї загальною сумою в 571,045 гривень.

Дані підлягають перевірки НАЗК, адже інформація про суми виплачених виграшів, нараховані та утримані податки із виплачених призів у лотерею подається в установленому порядку тільки до органів Державної фіскальної служби та Міністерства фінансів України, зазначають у Bigus.info.

Ляшко не повідомив, в яку саме державну лотерею він виграв, адже сама Українська національна лотерея не є державною установою, заснована офшорними фірмами та має тільки ліцензію від Міністерства фінансів України на проведення державних лотерей.

Виграш Олего Ляшка також може розглядатися як отримання подарунку - повідомило НАЗК.Ст. 23 ЗУ "Про запобігання корупції" встановлює обмеження на вартість подарунків, що отримуєслужбова особа, яка не повинна перевищувати один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи. відповідальність за порушення цієї норми, передбачена ст. 172-5 кодексу України про адміністративні правопорушення.

Якщо ж не буде доведено правомірність отримання коштів, вищезазначені дії можуть бути рознлянуті як незаконне збагачення, передбачене ст. 368-2 Кримінального кодексу України.

Повʼязані особи

Ляшко
Олег Валерійович
  • народний депутат України VIII скликання, кандидат на пост Президента України, керівник політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 14

Повʼязані юридичні особи

підприємство з іноземними інвестиціями
ЄДРПОУ 24940541