Нардеп Котвіцький пов'язаний з фірмами, що, ймовірно, незаконно отримали дозволи на видобуток урану

Громадська організація “Центр протидії корупції” оскаржує надання спецдозволів на видобуток урану, нафти та газу приватним фірмам пов'язаними з нардепом від “Народного фронту” Ігоря Олександровича Котвіцького, про що повідомляє Укр.ав. 

ТОВ “Атомні енергетичні системи України” у 2016 році, стали першим в історії України приватним підприємством, яке отримало спецдозвіл на видобуток урану. Товариство  звернулось до Державної служби геології та надр з 4 заявами про видачу спецдозволів на видобуток урану Дніпропетровської та Миколаївської областей. Держгеонадра 22 квітня 2016 року відхилила заявки, так як 12 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабміну №277, яка не передбачає процедуру надання спецдозволів на користування надрами без проведення аукціону.

Не погоджуючтсь з рішенням Держгеонадр, ТОВ “Атомні енергетичні системи України” звернулись з позовом до суду. Постановою Окружного адмінсуду міста Києва від 26 травня 2016 року та ухвалою Київського апеляційного адмінсуду від 18 лютого 2016 року Держгеонадра зобов’язано видати фірмі спеціальні дозволи на видобуток урану, обгрунтувавши своє рішення тим, що фірма надала документи до вступу у силу Постанови КМУ. Представники Держгеонадр до суду не були допущені.

Пізніше, як стало відомо спеціалістам ЦПК, прокуратура Миколаївської області виявила, що фірма “Атомні енергетичні системи України” підробила документи (надала фіктивні документи про наявність бази для переробки урану для видобутку урану на території Михайлівського та Сафонівського родовищ). Однак швидко справу закрили, так її і не розпочавши і не провевши необхідних слідчих дій, для того, щоб її закрити.

Спеціалісти “Центру протидії корупції” проаналізували, хто стоїть за ТОВ “Атомні енергетичні системи України”. Так, один із власників фірми є Роман Дружбін. Роман Дружбін також є засновником ТОВ “Центральна нафтогазова компанія”, серед засновників якої свого часу був і Олександр Павлюченко. На сьогодні, Павлюченко є помічником народного депутата від “Народного фронту” Ігоря Котвіцького, а також був помічником екс-нардепа Миколи Злочевського, соратника Януковича. Також, як зазначають спеціалісти,  є ціла низка підприємств, які пов’язнані з Дружбіним, основні види діяльності яких це видобуток нафти та газу.

У вересні 2016 року відбулась зміна власників ТОВ “Атомні енергетичні системи України” з вищезгаданих осіб на новостворену фірму з американського штату Делавер – ТОВ “Ю-Тек Енерджи”. На думку ЦПК, це було зроблено для того, щоб приховати реальних власників для подальшого виведення коштів за межі України. На сьогодні знову у ТОВ “Атомні енергетичні системи України” змінилися власники, відповідно до даних  Юконтрол , на тих, самих осіб, окрім Романа Дружбіна.

 

 

Повʼязані особи

Котвіцький
Ігор Олександрович
  • Верховна Рада 8, НАРОДНИЙ ФРОНТ, колишній засновник ОК «ЖБК «Орбіта-сервіс»
  • Кількість справ: 7
Павлюченко
Олександр Петрович
  • помічник народного депутата України VIII скликання Котвіцькького Ігоря Олександровича
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39926373