Оточення Дубневичів узяло третину мільярда на ремонт доріг в округах нардепів

Служба автомобільних доріг у Львівській області з 22 червня по 2 вересня 2016 року за результатами тендерів замовила ПП "ДАКО Плюс" поточний середній ремонт автодоріг місцевого значення на суму 331,57 млн грн, повідомляють журналісти сайту "Наші гроші".

На дороги Самбірського району піде 159,97 млн грн., Городоцького – 88,09 млн грн., а Мостиського – 83,50 млн грн. Вартість ремонту одного кілометра дороги коливається від 0,4 до 1,76 млн грн.

Єдиними допущеними конкурентами на окремих торгах були ТОВ "Будівельна компанія "Білдерпоінт", ПП "Бізнес Асістанс Україна" або ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл". За деякі лоти хотіло позмагатися ТОВ "Укрспектрол" із нижчими на 13% цінами, але заявку відхилили через надані договори на роботи, що не є аналогічними.

Львівська фірма "ДАКО Плюс" належить Степану Балаю. У 2012 році її власником був Назарій Панчишин, у 2011 – Тарас Борис, а в 2010 – Вадим Бабич.

Тарас Борис на президентських виборах 2014 року був довіреною особою кандидата Петра Порошенка в окрузі № 120 (Городоцький, Мостиський і Самбiрський райони). Тоді він працював у "Фонді братів Дубневичів". На парламентських виборах того ж року він був уповноваженим "Блоку Петра Порошенка" в окрузі № 118. Саме від цих двох округів обралися у народні депутати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Назарій Панчишин володів ТОВ "Львівбудмакс", яке журналісти також пов’язують з Дубневичами. "Львівбудмакс" був задіяний у схемі продажу томографа за завищеною ціною діагностичному центру, де головним лікарем був сват Богдана Дубневича Михайло Гичка.

Вадим Бабич зараз керує згаданим ТОВ "БК "Білдерпоінт", власницею якого є Марія Бабич. Окрім того, це товариство було прописане по вул. Сихівській 7 в одній квартирі з фірмою "Бізнес Асістанс Україна", яка також належала Марії Бабич. Наразі остання фірма зареєстрована у Старому Самборі й переоформлена на бухгалтера Ірину Добуш.

Підприємство "ДАКО Плюс" почало вигравати дорожні тендери у червні 2015 року й відтоді отримало підрядів на 355,70 млн грн, майже всі – у Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Заступником начальника з фінансово-економічних питань Служби автомобільних доріг у Львівській області, а також головою комітету з конкурсних торгів цієї служби є Михайло Манько – за даними журналістів, людина з оточення Дубневичів, співвласник фірми ТОВ "НВП "Інтертерм". Ця компанія отримувала замовлення на залізниці, змагаючись на тендерах із вже згаданим ПП "ДАКО Плюс". Показово, що до переліку засновників ТОВ "НВП "Інтертерм" раніше входили Ярослав та Тетяна Дубневичі.

Повʼязані особи

Манько
Михайло Миколайович
 • голова комітету з конкурсних торгів, заступник начальника з фінансово-економічних питань Служби автомобільних доріг у Львівській області, співвласник та колишній керівник ТОВ "НВП "Інтертерм"
 • Кількість справ: 1
Дубневич
Богдан Васильович
 • народний депутат України VIII скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
 • Кількість справ: 46
Дубневич
Ярослав Васильович
 • народний депутат України VIII та IX скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
 • Кількість справ: 41
Борис
Тарас Степанович
 • колишній власник ПП "ДАКО Плюс", довірена особа кандидата у Президенти України Петра Порошенка на виборах 2014 року
 • Кількість справ: 3
Бабич
Вадим Володимирович
 • керівник ТОВ "БК "Білдерпоінт", колишній власник ПП "ДАКО Плюс"
 • Кількість справ: 2
Бабич
Марія Дмитрівна
 • власниця ТОВ "БК "Білдерпоінт", колишня власниця ПП "Бізнес Асістанс Україна"
 • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 36659526
приватне підприємство
ЄДРПОУ 36992160
державна організація
ЄДРПОУ 25253009
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35943421