Фірми з орбіти Дубневичів виграли тендерів на понад 1 млрд грн у виборчих округах нардепів

Фірми з орбіти Ярослава та Богдана Дубневичів отримали замовлень на будівництво у виборчих округах нардепів на понад 600 млн грн, повідомляють журналісти сайту "Наші Гроші. Львів". Ще 385 млн грн отримала фірма, яку пов’язують з Дубневичами, за ремонти місцевих доріг.

За неповні два роки (з початку 2015 до листопада 2016 року) у Львівській області провели 137 конкурсів на реконструкцію та ремонт об’єктів соціальної сфери – лікарень, шкіл, садочків, народних домів, спортивних комплексів для дітей на загальну суму 1,71 млрд грн. З цих коштів 627,3 млн грн, що складає понад 36% від загальної суми бюджетних грошей, передбачених на ремонти та будівництво інфраструктурних об’єктів на Львівщині, розділили між собою лише три підприємства. 39 перемог в 137 тендерах отримали "Технобуд", "Тір" та "Енергія-Монтажсервіс".

Переважна більшість об’єктів, де переможцями торгів ставали ці три підприємства, розташована у Пустомитівському та Городоцькому районах області, які входять до виборчих округів нардепів.

Так, у Пустомитівському районі, мешканці якого у жовтні 2014 року проголосували за Богдана Дубневича, ці фірми будують/ремонтують 27 об’єктів – шкіл, садочків, народних домів. У Городоцькому, Мостиському та Самбірському районах, що входять у виборчий округ Ярослава Дубневича, фірми долучилися до будівництва 11 об’єктів.

Ці три підприємства відрізняє від інших також небажання конкуренції – лише у трьох випадках із всіх перемог на тендерах, вони конкурували з більш ніж одним учасником. Решта тендерів розігрувалась "на двох".  При цьому конкуренти часто повторювались. Наприклад, у 2015 році єдиним конкурентом "Технобуду" та "Тіру" 19 разів було ТОВ "Львівбуд", а у 2016 – 8 разів ТОВ "Будівельна компанія "Білдінгз", яке було засноване лише у січні 2016 року. В свою чергу "Енергія-Монтажсервіс" взагалі конкурувало лише із БК "Білдінгз" та, власне, "Тіром".

У згаданих районах ще одне підприємство "ДАКО Плюс", що ймовірно контролюється Дубневичами, з початку року отримало підрядів на суму понад 385 млн грн на ремонти місцевих доріг.  

Фірми "Технобуд" та  "Тір" офіційно належать Юрію Пастернаку, який, за даними журналістів, працює з братами Дубневичами щонайменше 13 років. Він очолює ТОВ "Фінансова компанія "Енергія-інвест", кінцевими бенефіціарними власниками якого є Ярослав та Богдан Дубневичі. Цій фінансовій компанії, зокрема, підконтрольні медіа-активи народних депутатів. Раніше він також був директором "Корпорації КРТ" братів Дубневичів.

ТОВ "Енергія-Монтажсервіс" на 24% офіційно належить Ярославу та Богдану Дубневичам. Решта – мешканцю села Зубра Назарію Лемику. До того, як стати бізнес-партнером народних депутатів, Назарій Лемик, за даними журналістів, також працював в "Корпорації КРТ".

Власником "ДАКО Плюс" є львів’янин Степан Балай. До 2012 року підприємство належало Назарію Панчишину, який також був власником ТОВ "Львівбудмакс". "Львівбудмакс" був задіяний у схемі продажу томографа за завищеною ціною діагностичному центру, де головним лікарем був сват Богдана Дубневича Михайло Гичка. Перед Панчишиним власником "ДАКО Плюс" був Тарас Борис, який під час президентських виборів 2014 року вказував місцем роботи Благодійну організацію "Фонд братів Дубневичів".

Повʼязані особи

Дубневич
Богдан Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 46
Дубневич
Ярослав Васильович
  • народний депутат України VIII та IX скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 41
Лемик
Назарій Ігорович
  • власник ПП "Аркада Сервіс", співвласник ТОВ "Енергія-Монтажсервіс"
  • Кількість справ: 6
Борис
Тарас Степанович
  • колишній власник ПП "ДАКО Плюс", довірена особа кандидата у Президенти України Петра Порошенка на виборах 2014 року
  • Кількість справ: 3

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 36992160
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 23956631
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33010141
ЄДРПОУ 34857390
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32893609
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40226227