Фірма з орбіти нардепа Тригубенка заробляє на державному "Центренерго" та шахті "Краснолиманській"

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Тригубенко, сусід президентського бізнес-партнера Ігоря Кононенка по парламентській залі, взяв під контроль державні вугільні активи, повідомляє у розслідуванні програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" журналістка Аліса Юрченко.

тригубенко.jpg

"Він зараз став смотрящим за вугільною промисловістю України. Над ним є ще вищий смотрящий – пан Кононенко", – стверджує голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Персона Сергія Тригубенка сплила й за контрактом на постачання вугілля державному "Центренерго".

ТОВ "Торгівельний Дім-Ресурс" з Харкова у вересні 2015-го без тендеру отримало потужне замовлення від "Центренерго". Державні енергетики вирішили придбати в приватного посередника вугілля марки "Г" на суму 520 млн грн. Відповідний договір був підписаний 10 вересня першим заступником генерального директора ПАТ "Центренерго" Ярославом Громком і директором ТОВ "Торгівельний Дім-Ресурс" Олександром Лінченком.

screenshot-specifikaciya.png.jpg

Журналісти виявили, що співзасновником харківської фірми, на якого вона тривалий час була записана, є підприємець Ігор Тупіков. Він також у березні–вересні 2015 р. був помічником-консультантом нардепа з Харківщини Сергія Тригубенка. Він пішов з посади за 9 днів до того, як заснований ним "Торгівельний Дім-Ресурс" уклав контракт на 520 млн грн. з "Центренерго".

Характерно, що фірма екс-помічника Тригубенка продала "Центренерго" вугілля іншого державного підприємства – шахти "Краснолиманська". Однак контракти з цією фірмою невигідні для державної шахти. Вона продає видобуте вугілля фірмі-посереднику дешевше, ніж сплачує за нього кінцевий споживач – "Центренерго", а отже шахтарі недоотримують прибутки. Натомість приватний посередник, який не видобуває вугілля, а лише купує і перепродає його, за рахунок близькості до "кураторів галузі" отримує значний прибуток.

Попереднє керівництво державної шахти ще в 2014 р. заявляло, що Сергій Тригубенко розставляє на підприємстві підконтрольний менеджмент. Однак невдовзі на постмайданне керівництво шахти завели справу, воно було звільнене і новим директором ДП "ВК "Краснолиманська" став Олександр Дубовик.

У листопаді 2015 р. підприємство уклало з "Торгівельним Домом-Ресурс" договір субпідряду, передавши право видобутку на пластах. Показово, що у 2014 р. перше постмайданне керівництво шахти забрало ці пласти в іншої приватної фірми – ТОВ "Краснолиманське" донецького бізнесмена Сергія Кузяри і партнерів. Тож замість компанії Кузяри пласти опинилися під контролем харківської фірми з орбіти Сергія Тригубенка.

Сергій Тригубенко свій вплив на шахту "Краснолиманська" і "Центренерго" заперечує. Так само політик заперечив і той факт, що співзасновник "Торгівельного Дому-Ресурс" Ігор Тупіков працював його парламентським помічником.

screenshot-tupikov.png.jpg

Лишається додати, що інша екс-помічниця Сергія Тригубенка – Юлія Сьомик – працювала радником міністра енергетики і вугільної промисловості Ігоря Насалика.

Також серед помічників Сергія Тригубенка був Ігор Балабанов, який до осені 2015 р. очолював "Центренерго".

Повʼязані особи

Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20
Тригубенко
Сергій Миколайович
  • народний депутат України VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Кількість справ: 5
Балабанов
Ігор Федорович
  • помічник народного депутата України Сергія Тригубенка, колишній генеральний директор ПАТ "Центренерго"
  • Кількість справ: 1
Сьомик
Юлія Олександрівна
  • помічник народного депутата України Сергія Тригубенка, радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика
  • Кількість справ: 1
Тупіков
Ігор Васильович
  • помічник народного депутата України Сергія Тригубенка, співзасновник та колишній власник ТОВ "Торгівельний Дім-Ресурс"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

державне підприємство
ЄДРПОУ 31599557
ЄДРПОУ 22927045
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34468425