Депутати користуються приватними літаками, не зазначеними в деклараціях

Як розповідається в розслідуванні програми "Схеми" ряд народних депутатів, користуються приватними літаками, котрі або не вказані в їх деклараціях, або вартість їх аренди значно перевищує задекларовані доходи.

Сергій Тригубенко з родиною користується Gulfstream G200 Galaxy, середня вартість перельоту якого становить близько 20 тисяч євро. Згідно з декларацією за 2015 рік, депутат Тригубенко заробив майже 75 тисяч гривень, члени його родини — мільйон.

На такому ж літаку 22 серпня 2016 року прилетіли до Києва Юрій Бойко та Юлій Іоффе. На запитання журналіста про польоти приватним літаком депутат Юрій Бойко дивується: "Серйозно? Ви, мабуть, із кимось сплутали. Покажете, тоді поговоримо". А на уточнююче запитання, чи справді він не літає на чатрерах, відповів: "Я такого не сказав". Депутат Юлій Іоффе вибрав іншу стратегію відповіді на запитання – запевнив, що не пам’ятає, ні хто оплачував цей чартер, ні чи взагалі летів ним. У компанії, яка здає в аренду цей літак, повідомили, що переліт Харків–Київ коштує 8,5 тисячі євро.

Цим же чартером користувався депутат Гліб Загорій. Після першого прильоту Загорій сів за кермо "Мерседеса", якого немає в його декларації. Коли Загорій прилетів вдруге,то знову сів за кермо "Мерседеса", але вже іншого. Однак і другої автівки не виявилося в його офіційній декларації. На запитання "Схем", чи літає він приватними літаками, депутат Загорій відповів коротко: "Ні".

4 вересня 2016 року Андрій Іванчук прилетів на Gulfstream G200 із Ніцци. Переліт цим літаком у середньому коштує 20 тисяч євро, це близько 600 тисяч гривень. Водночас, згідно з декларацією за 2015 рік, народний депутат Андрій Іванчук заробив 891 тисячу 518 гривень. Отже, вартість оренди літака перевищує половину його офіційно задекларованого річного доходу. Андрій Іванчук не відповів на жодне запитання журналістів "Схем", а вдався до обвинувачень: "Хто вам замовляє всі ці речі? Один ваш репортаж я дивився, який абсолютно брехливий. Ви не боїтеся, що вас притягнуть до відповідальності?".

Повʼязані особи

Тригубенко
Сергій Миколайович
  • народний депутат України VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Кількість справ: 5
Бойко
Юрій Анатолійович
  • народний депутат ВР України 8-го та 9го скликання від партії "Опозиційний Блок", кандидат на пост Президента України 2019 року
  • Кількість справ: 15
Іоффе
Юлій Якович
  • народний депутат України VIII скликання, еск керівник та співзасновник ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія»
  • Кількість справ: 3
Загорій
Гліб Володимирович
  • народний депутат VIII скликання, власник ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця"
  • Кількість справ: 3