Фірми Шуфрича і Бродського без дозволу будуть реконструювати річковий вокзал

Як повідомляють "Схеми", для реставрації будівлі Київського річкового порту немає дозволу, а сама будівля належить компанії, наближеній до екс-голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського та народного депутата Нестора Шуфрича.

За словами Ларіона Мірошніченка, завідувача відділу оцінки об'єктів культурної спадщини Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ", річковий вокзал є нововиявленою пам’яткою архітектури. І для початку реставрації необхідно отримати спеціальний дозвіл.

Представник ПАТ "Київський річковий вокзал" Андрій Вавриш повідомив журналістів, що не бачить проблеми в тому, що земельна ділянка під річковим вокзалом не відведена під будівельні роботи. Роботи, за його словами, полягатимуть у розширенні торгової зони вокзалу за рахунок підвальних приміщень, а це дозволено законом. Окрім цього, він запевнив, що сама ділянка була відведена ще у 60-ті роки".

У містобудівному кадастрі Києва немає відомостей про відведення землі під будівлею річкового вокзалу

Відповідно до даних Smida, 24% акцій ПАТ "Київський річковий порт", яке володіє будівлею, належить белізькій фірмі AEROTRADE SOLUTIONS INC. Її представник Андрій Савчук був фінансовим директором Київського представництва "Торговий дім "Жидачівський паперовий комбінат", а також фінансовим директором концерну "Основа" з орбіти Михайла Бродського. Цей же Андрій Савчук у 2002 році був кандидатом у народні депутати від партії Бродського "Яблуко".

Керівником ПАТ "Київський річковий порт" був Сергій В’ячеславович Бойко. Він же — керівник київської регіональної організації "Партії вільних демократів" Михайла Бродського.

Схема зв’язків Михайла Бродського і ПАТ «Київський річковий порт»

Михайло Бродський у телефонному коментарі підтвердив "Схемам", що має пряме відношення до ПАТ "Київський річковий порт", є акціонером товариства.

25% акцій ПАТ "Київський річковий порт" належить ТОВ "Сучасне партнерство". Керівником ТОВ "Сучасне партнерство" був Віктор Сидорук — помічник нардепа Нестора Шуфрича.

ТОВ "Сан гален холдінг", яке володіє ще 25% акцій ПАТ "Київський річковий порт", – теж компанія, наближена до Нестора Шуфрича. Фірма має спільний телефон із Міжнародним благодійним фондом "Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського", співзасновником якого є нині покійна матір Нестора Шуфрича — Марія Шуфрич.

Схема зв’язків Нестора Шуфрича і ПАТ «Київський річковий порт»

Повʼязані особи

Сидорук
Віктор Вікторович
 • колишній керівник ТОВ "Сучасне партнерство", помічник народного депутата Нестора Шуфрича
 • Кількість справ: 2
Вавриш
Андрій Валентинович
 • заступник директора департаменту містобудування та архітектури Київської міськадміністрації (2010-2015 р.)
 • Кількість справ: 5
Шуфрич
Марія Петрівна
 • співзасновниця Міжнародного благодійного фонду "Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського"
 • Кількість справ: 3
Шуфрич
Нестор Іванович
 • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "Опозиційний блок"
 • Кількість справ: 10
Савчук
Андрій Володимирович
 • фінансовий директор Київського представництва "Торговий дім "Жидачівський паперовий комбінат", фінансовий директор концерну "Основа", кандидат у народні депутати від партії "Яблуко" у 2002 році
 • Кількість справ: 1
Бойко
Сергій Вʼячеславович
 • керівник ПАТ "Київський річковий порт", керівник київської регіональної організації "Партії вільних демократів"
 • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 03150071
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39070871
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39252609