Фірма Шуфрича буде забудовувати Рибальський острів попри відсутність дозволів

Як повідомляють "Схеми", територію Рибальського півострова поступово забудують житлом із численними порушеннями.

Влітку 2016 року депутати Київради затвердили детальний план території Рибальського. Попри те, що він не мав суперечити генеральному плану міста, детальний план передбачав будівництво житла там, де генеральний план до 2020 року залишав громадську забудову.

Поки що єдиний будівельний майданчик на півострові — житлового комплексу Rybalsky ПАТ "Київський річковий порт" на вулиці Електриків, 23 б.

Цю територію ПАТ "Київський річковий порт" отримало в оренду на підставі рішення Київської міської ради від 28 липня 2016 року. Утім не для будівництва, а для "експлуатації та обслуговування майнового комплексу".

Однак, Департамент містобудування й архітектури видав містобудівні умови та обмеження. Вони назвали цей об’єкт реконструкцією майнового комплексу під багатоквартирну забудову.

За державними будівельними нормами, реконструкція — це перебудова існуючих об’єктів виробничого та цивільного призначення. Однак при зіставленні супутникового знімка території дворічної давнини зі свіжим видно, що відбувається не реконструкція, а будівництво.

Забудова на Рибальському півострові у Києві

До ПАТ "Київський річковий порт" має стосунок народний депутат України Нестор Шуфрич.

Чверть акцій ПАТ "Київський річковий порт" належить ТОВ "Сучасне партнерство". Колишній директор цієї фірми Віктор Сидорук — помічник народного депутата Нестора Шуфрича. ТОВ "Сант гален холдінг", яке володіє ще 25-ма відсотками акцій ПАТ "Київський річковий порт", має спільний телефон із Міжнародним благодійним фондом "Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського", співзасновником якого є нині покійна мати Нестора Шуфрича — Марія Шуфрич.

Те, що річковий порт — це бізнес родини Нестора Шуфрича, підтвердила і його прес-служба.

Однак, почувши запитання про ЖК Rybalsky, Нестор Шуфрич сказав, що частки у "Київському річковому порту" у нього чи його родини нема.

Ще одним виявленим "Схемами" акціонером ПАТ "Київський річковий порт" є бізнесмен Михайло Бродський. За часів Віктора Януковича він очолював Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва. На зауваження, що будівництво житла не відповідає рішенню Київради про експлуатацію майнового комплексу, він відповів, що у журналістів не ті документи.

Наступного дня після цієї розмови до "Схем" зателефонував представник ПАТ "Київський річковий порт" Андрій Вавриш. На його думку, будувати житло можна, незважаючи на текст рішення Київради. Формулювання "реконструкція" буде змінене.

Повʼязані особи

Вавриш
Андрій Валентинович
  • заступник директора департаменту містобудування та архітектури Київської міськадміністрації (2010-2015 р.)
  • Кількість справ: 5
Сидорук
Віктор Вікторович
  • колишній керівник ТОВ "Сучасне партнерство", помічник народного депутата Нестора Шуфрича
  • Кількість справ: 2
Шуфрич
Марія Петрівна
  • співзасновниця Міжнародного благодійного фонду "Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського"
  • Кількість справ: 3
Шуфрич
Нестор Іванович
  • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "Опозиційний блок"
  • Кількість справ: 10

Повʼязані юридичні особи

орган місцевого самоврядування
ЄДРПОУ 22883141
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 03150071
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39070871
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39252609