Оточення лідерів "Народного фронту" зможе розпиляти чверть мільярда на закупівлі Аваковим гібридів Mitsubishi

Середня ціна гібридних автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV, які поліції погодилася поставити фірма з орбіти лідерів "Народного фронту", завищена на $10 млн, або майже 270 млн грн. Ініційована в Верховній Раді відміна мита для ввезення цих машин ще збільшить прибуток.

Про це йдеться у публікації Сергія Щербини та Олексія Тамразова.

16 листопада 2016 року поліція оголосила закупівлю "для потреб оборони" на закупівлю гібридних автомобілів. Єдиним учасником переговорної процедури стало ТОВ "Ніко Діамант" з пропозицією 959,41 млн грн. за 635 автівок. Відповідну угоду з "Ніко Діамант" уклали 14 грудня 2016 року. Однак того ж дня до неї внесли зміни, зменшивши загальну суму на 0,1% – до 958,44 млн грн.

Таким чином, один автомобіль для поліції коштував 1,51 млн грн., або близько $58,60 тис. Хоча раніше міністр МВС Арсен Аваков анонсував ціну в $53 тис. При цьому, попри обіцянки Авакова закупити авто в найвищій комплектації, в оприлюднених поліцією вимогах до предмету закупівлі йдеться про базову комплектацію.

В Німеччині Mitsubishi Outlander PHEV коштує майже $42 тис з урахуванням 19% ПДВ. В країнах Євросоюзу в автосалонах такі авто коштують $40-43 тис.  В Японії даний Mitsubishi Outlander PHEV з урахування 8% податку на продаж буде коштувати в автосалоні  майже $31 тис, відповідно, після сплати всіх податків і акцизу, в Україні цей автомобіль мав би коштувати $42,70 тис. З урахування додаткового обладнання для поліцейських машин, їх вартість не повинна перевищувати $44 тис.

Крім того, з урахування великих обсягів закупівлі та 100% передплати, поліція могла розраховувати на значну знижку від автоділера, натомість отримала 36% націнки. Крім того, у вересні в Раду було внесено законопроект про відміну сплати імпортного мита для ввезення цих авто. Відповідно, економія постачальника збільшиться ще на $3 тис. за авто.

Компанія "Ніко Діамант" входить до групи "Ніко", яка є крупним імпортером іномарок. Співвласником фірми через ТОВ КУА "Ковін Капітал" є виходець з Чернівців Володимир Гнатишин. За словами Сергія Щербини, Гнатишин раніше був бізнес-партнером нинішнього міністра юстиції Павла Петренка, одного з найближчих соратників лідера "Народного фронту" Арсенія Яценюка. Гнатишин також був одногрупником Олексія Бурбака – брата лідера фракції "Народний фронт" Максима Бурбака. Брат Гнатишина – Валентин, на початку 90-х був бізнес-партнером Яценюка.

З 2016 року усі поставки негібридних Mitsubishi Outlander в Україну йшли від словенської компанії "BLG Logistics BLG CarShipping Koper d.o.o." на адресу українських фірм ТОВ "Торговий дім – Ніко" і ТОВ "Ем Ем Сі Україна".

"Торговий дім – Ніко" зареєстровано на КУА "Ковін Капітал", яка належить Гнатишину  вірґінському офшору "ІФЛ інтернешнл файненс енд лізінг лімітед" (бенефіціарами вказані Катя Апостолоу та Віоларіс Яннакіс з Кіпру).

"Ем Ем Сі Україна" записане на голландську фірму "Емсі-Ніко Бі. Ві.", а кінцевими бенефіціарами є британська "Ніко Холдінг Енд Інвестмент Лімітед", Іван Ніколайчук та японська "Mitsubishi Corporation".

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34603431
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40103559