Диплом про вищу освіту Наталії Королевської виявився підробкою

За матеріалами журналіста Олега Перетяки, диплом про вищу освіту Наталі Королевської є підробним.

25 грудня 2012 року, наступного дня після призначення її міністром соціальної політики, Королевська звернулася в МВС Луганська з заявою про втрату диплома про закінчення Східноукраїнського національного університету імені В.Даля. Вже 8 січня 2013 року вона отримала дублікат диплому.

Керівник апарату Міністерства соціальної політики повідомив, що в 1993 році Королевська перевелась на економічний факультет СНУ ім. В. Даля з приватного навчального закладу "Вища школа бізнесу – Інститут економіки і менеджменту" м.Алчевська. Детальнішу інформацію чиновники міністерства не змогли у зв’язку з давністю справи.

Ректор "Вищої школи бізнесу" Дубовиков підтвердив, що у 1992 році в їх навчальний заклад вступала студентка Наталія Королевська, проте на 2-му курсі вона не переводилася, а продовжувала навчання до 1997 року, коли і була відрахована «за несплату».

Журналісти звернулися з запитом до адміністрації Східноукраїнського національного університету з проханням ознайомитися з особистою справою студентки. Перший проректор М.Ф. Смирний відмовив, посилаючись на захист персональних даних. На запит слідчого прокуратури СНУ відповів, що Наталія Королевська навчалася з 1 вересня 1992 року по 1 липня 1993 року в Міжнародному інституті управління, бізнесу і права. Міністерство освіти на запит журналістів відповіло, що такого навчального закладу ніколи не існувало.

За словами журналістів, вони отримали ксерокопію залікової книжки Наталії Королевської (№93047 від 31.08.1993) і записи у ній були зроблені у різний час, а викладач, чий підпис стояв у заліковці, не пам’ятав Королевської серед своїх студентів. Так само не пам’ятав Королевської жоден з її вірогідних одногрупників.

8 квітня 2013 року журналісти подали заяву до прокуратури Жовтневого району м. Луганськ про злочин адміністрації СНУ ім. В. Даля, проте в травні 2013 року справу було закрито.

4 жовтня 2013 року на ім’я Генерального прокурора Віктора Пшонки було подано заяву про вчинення злочину Королевською і адміністрацією університету, проте жодних слідчих дій з того часу не проводилося.

Повʼязані особи

Смирний
Михайло Федорович
  • перший проректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

орган державної влади
ЄДРПОУ 02909921