"Укрбуд" продає квартири, збудовані для АТОшників

За інформацією програми "Наші гроші", корпорація “Укрбуд” відкрито продає квартири в київському ЖК "Верховина", землю на який Київрада виділила під будівництво житла для МВС, зокрема для бійців АТО.

Підстави для виділення землі зазначені у стенограмі засідання Київради за 20 листопада 2014 року. Столичний главк міліції, яким керував Олександр Терещук, написав гарантійний лист депутатам, в якому зобов’язується 100% квартир віддати правоохоронцям, зокрема, й АТОшникам. Депутати пропонували зафіксувати цей пункт в проекті рішення про виділення землі, однак голова земельної комісії Володимир Прокопів їх відмовив, мотивуючи це тим, що по закону такого робити не можна. Підрядником будівництва МВС обрало ТОВ  “Укрбуд девелопмент”, що входить до державної корпорації “Укрбуд”. Засновники ТОВ  “Укрбуд девелопмент”: "Веріс Інвестмент ЛТД", Джанкарло Еспеджо і Хорхе Кастільйо знаходяться у Сполученому королівстві та Белізі відповідно.

На початок грудня 2015 року “Укрбуд” продавав квартири в ЖК “Верховина” за ціною 1-2 мільйони гривень. У відділі продажів "Укрбуду" журналістам повідомили, що немає жодного офіційного листа щодо передачі квартир бійцям АТО. Пізніше МВС дало відповідь на запит, згідно з якою бійцям АТО буде надано лише 9% квартир у цьому будинку. У свою чергу в "Укрбуді" заявили, що і не повинні були передавати квартири бійцям АТО, оскільки є інвесторами цього будівництва, а МВС як замовнику у ньому належить лише частина.

Керівник столичної міліції Олександр Терещук не надав журналістам коментарі стосовно ситуації із виділенням квартир співробітникам МВС.

Повʼязані особи

Прокопів
Володимир Володимирович
  • Заступник Міського голови м. Києва, секретар Київради
  • Кількість справ: 2
Еспеджо
Джанкарло 
  • засновник ТОВ "Укрбуд девелопмент"
  • Кількість справ: 1
Кастільйо
Хорхе 
  • засновник ТОВ "Укрбуд девелопмент"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32920218