"Укрбуд" зводить будинки в Києві на підставі невідомих рішень суду Севастополя

Згідно з інформацією програми "Наші гроші", дві забудови державної компанії "Укрбуд" у Києві базуються на рішеннях Господарського суду міста Севастополя, прийнятих у 2014 році та не внесених у державний Реєстр судових рішень.

У 2000 році Київрада передала ділянку на вулиці Крамського, 10 на 25 років в оренду ПП "Виробничо-комерційна фірма "Дівос" для експлуатації та обслуговування санаторію-профілакторію "Перемога". В 2012 там розпочалося будівництво фундаменту. Житловий комплекс "Святоград" мала будувати фірма "Київсоцбуд", якою на той час керував Максим Микитась. Замовниками виступали фірми "Дівос" та "Будівельні мережі". Останньою керував Сергій Якусевич, а володів — Юрій Пелих. Через розголос у 2012 році будівництво прикрили. Однак 6 листопада 2015 року фірма "Будівельні мережі" заклала житлокомплекс в іпотеку фірмі "ФК "Житло-капітал", яка входить до корпорації "Укрбуд". Реєстр речових прав засвідчує право оренди земельної ділянки фірмою "Дівос" на підставі копії рішення Господарського суду м. Севастополя від 24 березня 2014 року (919/299/14). Керівник "Дівосу" Валерій Новохатка не зміг надати цю копію на прохання журналістів.

Також рішення Госпсуду Севастополя фігурує у будівництві ЖК "Переможець" на Воскресенській, 2а. Цільове призначення землі під будинком — обслуговування виробничої бази. Однак забудовники посилаються на рішення Господарського суду м. Севастополя від 24 березня 2014 року, яке начебто змінило  цільове призначення землі. На будівельному майданчику ЖК "Переможець" на вимогу журналістів рішення показувати відмовилися.

У Державній судовій адміністрації України повідомили, що рішення севастопольського Госпсуду в Єдиному держреєстрі судових рішень відсутнє.

Повʼязані особи

Коровайко
Оксана Сергіївна
  • державний реєстратор, котра використала рішення севастопольського суду
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 22868160
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32846564
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 35393445