Україна продавала обіцяне Китаю зерно іншим сторонам через фірму-посередника

За інформацією сайту “Економічна Правда”, наприкінці 2012-го року Україна уклала угоду з Китайською Народною Республікою і отримала перший транш позики в розмірі 1,5 млрд дол на закупівлю зерна і його поставку китайській корпорацї (4 млн тонн). Виконавцем з української сторони було ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація”.

Новим проектом в ДПЗКУ займався Роберт Бровді, екс-директор “Хліб Інвестбуду”.

За інформацією "Слідство.Інфо", на кредитні кошти через ДПКЗУ Україна закупила зерно і потім продала — але не лише в Китай, а й у Сирію, Ефіопію, Іран, Сінгапур, Гонконг. Одним з найбільших контрагентів виявилася швейцарська GrainTradingGroup. За даними Геннадія Москаля, GrainTradingGroup закупила більше 500 тис. тонн зернових за перші 10 місяців 2013 року. За даними швейцарського реєстру, керівником компанії є громадянин Словаччини Юрій Довганич — давній знайомий Роберта Бровді з ДПЗК. За кілька місяців до заснування швейцарської фірми в Україні з’явилася компанія з аналогічною назвою. Кінцевим її співвласником був Бровді.

За інформацією ЦПК, впродовж 2013-2014 рр. між ПАТ “ДПЗКУ” та компанією Nelson Limited (Гонконг) було укладено 5 зовнішньоекономічних контрактів, проте в жодному випадку Nelson Limited не сплатила за поставлений товар.

У березні 2014 року між ПАТ “ДПЗКУ”, Nelson Limited та Sondars Trading K/S Co.,Limited було уладено угоду про переведення боргу за зовнішньоекономічними контрактами на Sondars Trading K/S Co.,Limited (39, 3 млн дол). Головою правління ПАТ “ДПЗКУ” в цей період був Ігор Якубович.

У квітні 2014 року ПАТ “ДПЗКУ” та Sondars Trading K/S Co.,Limited уклали договір, за яким ПАТ “ДПЗКУ” придбав право на укладення ексклюзивного договору перевалки зернових з ТОВ “ТІС-зерно” та ТОВ “ТІС-Міндобрива”. Головою правління ПАТ “ДПЗКУ” в цей період був Петро Вовчук.

У 2015 році рішенням суду м. Києва встановлено, що  Sondars Trading K/S Co.,Limited не мала права розпоряджатись правом на укладення ексклюзивних договорів перевалки з ТОВ “ТІС-зерно” та ТОВ “ТІС-Міндобрива”.

Центр протидії корупції з допомогою нардепа Оробець передав викладені факти контролюючим органам.  Голосіївськое РУ ГУ МВС України у м. Києві відкрило кримінальне провадження № 42015100010000211 за статтею 190 КК України (шахрайство).

Повʼязані особи

Бровді
Роберт Йосипович
  • екс-директор “Хліб Інвестбуду”, заступник голови правління ДПЗКУ
  • Кількість справ: 1
Якубович
Ігор Валентинович
  • голова правління ПАТ “ДПЗКУ” з 30 січня 2013 року по лютий 2014 року.
  • Кількість справ: 1
Вовчук
Петро Володимирович
  • керівник АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДЕРЖАВНА ПРОДОВОЛЬЧО-ЗЕРНОВА КОРПОРАЦІЯ УКРАЇНИ" (АТ "ДПЗКУ")
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ None
ЄДРПОУ None
ЄДРПОУ 37243279