Гальмівні колодки від Сучасних фрікційних систем-2

27 травня 2014 р. ДП "Придніпровська залізниця" з дозволу голови комітету з конкурсних торгів (начальника служби матеріально-технічного постачання підприємства) Сергія Хісного уклало угод на 11,9 млн грн з ТОВ "Сучасні фрікційні системи" на закупівлю гальмівних колодок.

За інформацією сайту "Наші гроші", тендер є сумнівним, оскільки єдині дві фірми-конкурентки імовірно є пов’язаними. За інформацією журналістів, першозасновниками  фірми-переможця ТОВ "Сучасні фрікційні системи" (раніше називалося "Ідея про") були Євген Тютюшов, який станом на 2014 р. також є директором цієї фірми, та екс-начальник служби матеріально-технічного забезпечення ДТГО "Південно-Західна залізниця" Геннадій Політикін.

Єдиним конкурентом на торгах виступило ТОВ "Торговий Дім "Енергетичне машинобудівництво", засновницями якого є Тетяна Грицкевич і Алла Храполович (остання є також керівником підприємства). Журналісти "Наших грошей" припускають, що Т.Грицкевич може бути пов’язаною з Євгеном Тютюшовим, оскільки вона начебто володіла  часткою в ТОВ "Центріндустрія", яку отримала там у часи, коли Є.Тютюшов був директором цього підприємства.

Додатковим аргументом на користь імовірної пов’язаності фірм-учасниць тендеру є те, що раніше, 25 квітня 2014 р., "Сучасні фрікційні системи", конкуруючи з "Енергетичним машинобудуванням", вже виграли контракт на закупівлю гальм від ДП "Одеська залізниця". Загалом "Сучасні фрікційні системи" отримали підрядів на суму близько 131,9 млн грн, з них 53,4 млн грн від ДТГО "Південно-Західна залізниця".

Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Чумака передав викладені факти до контролюючих органів. Голова ДФІУ М.Гордієнко повідомив, що ДФІ у Дніпропетровській області в 2014 р. провела ревізію фінансово-господарської діяльності Придніпровської залізниці і виявила ряд порушень на загальну суму 38,19 млн грн, але вони не стосувалися закупівлі гальмівних колодок.

Повʼязані особи

Хісний
Сергій Володимирович
  • голова комітету з конкурсних торгів, начальник служби матеріально-технічного постачання ДП "Придніпровська залізниця"
  • Кількість справ: 1
Тютюшов
Євген Володимирович
  • керівник і екс-співзасновник ТОВ "Сучасні фрікційні системи", екс-директор ТОВ "Центріндустрія"
  • Кількість справ: 2
Грицкевич
Тетяна Миколаївна
  • співзасновниця ТОВ "Торговий Дім "Енергетичне машинобудівництво", співзасновниця ТОВ "Центріндустрія"
  • Кількість справ: 2
Храполович
Алла Миколаївна
  • співзасновниця і директорка ТОВ "Торговий Дім "Енергетичне машинобудівництво"
  • Кількість справ: 3
Політикін
Геннадій Володимирович
  • екс-співзасновник ТОВ "Сучасні фрікційні системи", екс-начальник служби матеріально-технічного забезпечення ДТГО "Південно-Західна залізниця"
  • Кількість справ: 2