Фірми, пов'язані з народним депутатом Пономарьовим, освоювали державні субвенції Бердянська

 За інформацією журналістів Громадського Руху ЧЕСНО, частину субвенцій, які виділені у 2017 році на Бердянськ, округ екс-регіонала, фігуранта антикорупційних розслідувань та прогульника Олександра Пономарьова, освоїли фірми, пов'язані з народним депутатом Пономарьовим.

 Так, у Бердянську більшість грошей субвенції пішли на ремонт доріг. 22 млн грн місцева влада віддала ТОВ “Бердянськбудтрест”, яке пов’язують з Пономарьовим. За даними реєстру юридичних осіб, нардеп ніколи не володів цією компанією, проте у своїй автобіографії від 2007 року вказував, що є її співзасновником. Серед власників ТОВ “Бердянськбудетрест” раніше були його племінники Юрій і Руслан Пономарьови й екс-помічник Ігор Добича.

До того ж, фірма “Бердянськбудтрест” має спільний телефонний номер з товариством "Бердянський райагропромпостач", яке Пономарьов очолював протягом 14 років до депутатства. У реєстрі юридичних осіб як засновники компанії вказані Ігор Добича та Юрій і Руслан Пономарьови. Перший бувпомічником Пономарьова, решта двоє — його племінники.

 

У ході журналістського розслідування виявилося, що фірма “Бердянськбудтрест” за рахунок субвенції відремонтувала дорогу до єдиного приватного дитсадка у місті — “Капітошка". Заклад належить уже згадуваному товариству "Бердянський райагропромпостач". Нардеп не вбачає в цьому конфлікту інтересів.

Більше мільйона із субвенції пішло на закупівлю інтерактивних дошок для бердянських шкіл. Тендер виграло приватне підприємство "Болдер". Після цього Національна поліція почала розслідування закупівлі. Правоохоронці виявили, що бердянська влада закупила дошки за завищеними цінами, переплативши 180 тисяч гривень. Раніше фірма "Болдер" також належала колишньому помічнику Пономарьова Ігорю Добичі. Зараз її очолив Ігор Поповець. Як пишуть "Наші гроші.Запоріжжя", особа з таким ПІБ значилася співавтором патентів ВАТ “Азовські мастила і оливи”, яке також пов'язують із нардепом Пономарьовим.

 

 

Повʼязані особи

Пономарьов
Олександр Сергійович
  • народний депутат України VIII скликання, колишній засновник
  • Кількість справ: 12
Пономарьов
Руслан Станіславович
  • співзасновник ТОВ «Російсько-Українське спільне науково-виробниче підприємство Агрінол»
  • Кількість справ: 7
Пономарьов
Юрій Валерійович
  • співзасновник ТОВ «Російсько-Українське спільне науково-виробниче підприємство Агрінол»
  • Кількість справ: 8
Добича
Ігор Іванович
  • співзасновник "ТОВ "Науково-виробниче підприємство Агрінол", помічник народного депутата України Пономарьова Олександра Сергійовича
  • Кількість справ: 9

Повʼязані юридичні особи

орган державної влади
ЄДРПОУ 20525153
приватне підприємство
ЄДРПОУ 39642159
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33609949