Народні депутати "вибили" 18 мільйонів з держбюджету на нову дорогу до розваг еліти

Народні депутати попровили 18 мільйонів з держбюджету на дорогу поруч з Конча-Заспою, щоб еліта добиралась до кінно-спортивного клубу не через село, а навпростець – крізь Національний парк, повідомляє  видавництво "Наші гроші".

Тут  «найліпший друг» генпрокурора Юрія Луценка співвласник мережі супермаркетів «АТБ» Геннадій Буткевич має кінно-спортивний клуб «Eguides». 

За інформацією журналістів, стало відомо, що 6 червня 2017 року Антон Геращенко і Павло Унгурян з «НФ» і та Роберт Горват і Віктор Король від БПП написали заяву в парламентський комітет з питань бюджету, у якій попросили субвенцію «на реконструкцію вулиці Затишна у с. Лісники». 14 червня комітет Павелка звернувся з листом до Мінфіну, на підставі якого «вул. Затишну» включили до розпорядження Кабміну від 12 липня про субвенцію.  

Кабмін ухвалив ще два розпорядження (27.09.2017 і 06.12.2017). Таким чином, у 2017 році загалом на реконструкцію вул. Затишна уряд виділив 17,9 млн грн. За ці гроші мали збудувати 930 метрів нової дороги, а не реконструвати стару. Окрім цього, земля, на якій мала з’явитись нова дорога, ще цілий місяць після розпорядження Кабміну була приватною. Лісниківська сільрада зареєструвала право власності на неї лише 17.08.2017. Після добровільної відмови від ділянки компанією «Скіфінвест» Георгія Цагареішвілі, до речі на дві його фірми  – «Скіфінвест» і «Лаврські дзвони» – оформлено 45 га вздовж нової дороги .

Вже в листопаді 2017-го сільрада найняла ПП «Артембуд» для будівництва дороги. Перед виконавцем  постало питання будівництва дороги через Національний природний парк "Голосіївський", на території якого вирубка дерев та будівництво заборонене на законодавчому рівні. Щє у 2016 році у Нацпарку стало стало відомо про незаконну рубку дерев на ділянці, через яку планується з’їзд. Нацпарк і землекористувач ділянки – КП «ЛПГ «Конча-Заспа» – повідомили в поліцію, яка зареєструвала кримінальне провадження по ст.246 КК (Незаконна порубка лісу).

З журналістського розслідування стало відомо, що окрів кінно-спортивного клубу Буткевича тут, ймовірно, мають свій інтерес і інші достойні люди – власники земель з обох боків нової дороги. А це – заступник очільника Мінрегіону Лев Парцхаладзе, батько екс-керівника Київської ОДА Володимира Шандри, держуповноважена АМКУ Марія Процишен, Ірина Орєхова (яку в медіа називають дочкою Ківалова, хоча сам він це заперечує).

Повʼязані особи

Павелко
Андрій Васильович
 • народний депутат України VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету
 • Кількість справ: 6
Геращенко
Антон Юрійович
 • народний депутат України VIII скликання,,Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ",Секретар Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
 • Кількість справ: 3
Унгурян
Павло Якимович
 • народний депутат України VIII скликання,,Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ"
 • Кількість справ: 1
Горват
Роберт Іванович
 • народний депутат України VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова підкомітету з питань оподаткування доходів фізичних осіб та страхових нарахувань на фонд оплати праці Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики
 • Кількість справ: 2
Гладуш
Олександр Петрович
 • Голова ЛІСНИКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 • Кількість справ: 1
Король
Віктор Миколайович
 • народний депутат України VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова підкомітету з питань діяльності органів внутрішніх справ, податкової міліції та інших правоохоронних органів Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
 • Кількість справ: 2
Буткевич
Геннадій Владиславович
 • фактичний власник ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕКВІДЕС КЛАБ"
 • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 36856010
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40501407