«Центренерго» за 240 мільйонів замовило оточенню Сольвара супровід вугілля з «Южного» на третину дорожче від ринку

ПАТ «Центренерго» 12 лютого 2018 року за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Екскомсервіс» про транспортно-експедиційне обслуговування імпортного вугілля на 240,00 млн грн. При цьому єдиним допущеним конкурентом був  «Морський торговельний порт «Южний», якому за угодою в лютому-вересні буде вивантажено 1 млн т імпортного вугілля. Про це повідомляє видавництво "Наші гроші" з посиланням на систему «Прозорро».

Для порівняння, у листопаді 2017 року ТОВ Фірма «Технова» Анатолія Шкрібляка замовила ТОВ «Портінвест Лоджистік» Ріната Ахметова супровід імпортного вугілля в «Южному» по 179,50 грн., або $6,68 за тонну. Це на 33% дешевше від згадуваних торгів «Центренерго».

Компанія «Екскомсервіс» із 2011 р. належить Богдану Штонді, котрий раніше працював у ТОВ «Укрзернотранс-К» (оптова торгівля/транспортні послуги). Мажоритарним співзасновником цієї фірми був земляк Штонди – народний депутат від Блоку Петра Порошенка Руслан Сольвар. У 2004 р. Сольвар вийшов зі складу засновників «Укрзернотранс-К», а власниками лишилися Олексій Мозговий (пізніше помічник Сольвара у парламенті) та Артем Мініч.

Повʼязані особи

Сольвар
Руслан Миколайович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 8

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 22927045
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 5591829
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 31406764