Борислав Розенблат використав дипломатичний паспорт, ймовірно виданий на підставі недостовірних даних, для приватної поїздки

Національне антикорупційне бюро України повідомило, що народний депутат Борислав Розенблат брав дипломатичний паспорт нібито для робочої поїздки 18-22 жовтня в Ізраїль. Потім він передумав і використовував дипломатичний паспорт для приватної поїздки в Кельн. Одак, відповідно до законодавства, депутати можуть використовувати дипломатичні паспорти тільки для службових відряджень, зазначають у пресс-службі НАБУ.

За версією слідства, службові особи Апарату Верховної Ради України діючи за попередньою змовою з народним депутатом України Бориславом Розенблатом із метою забезпечення останньому можливості виїзду за кордон, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, тобто недостовірну інформації щодо службової поїздки до Ізраїлю. На підставі цього листа «у зв’язку з виїздом у службове відрядження» народному депутату видали дипломатичний паспорт. 19 жовтня народний депутат використав документ із особистою метою – для виїзду до Федеративної Республіки Німеччина.

Законність підстав отримання народним депутатом Бориславом Розенблатом дипломатичного паспорта, вилученого детективами Національного антикорупційного бюро України 19 жовтня 2017 року, перевірятимуть в рамках окремого кримінального провадження. Відомості про початок розслідування внесені детективами НАБУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 жовтня. Попередня правова кваліфікація — ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України службове підроблення.

Повʼязані особи

Розенблат
Борислав Соломонович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва
  • Кількість справ: 7