Нардепів Розенблата та Плякова звинувачують у одержанні неправомірної вигоди за реалізацію права законодавчої ініціативи у "бурштиновій справі"

У червні 2017 року детективи НАБУ затримали низку осіб за підозрою в причетності до вимагання й одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії у здійсненні видобутку бурштину в Україні. За даними НАБУ,є щонайменше п’ять епізодів злочинної діяльності, загальна сума хабара – понад 300 тисяч доларів США. Фігурантами цієї справи є народні депутати Борислав Розенблат і Максим Поляков, повідомило Радіо Свобода.

За версією слідства, Максим Поляков і Борислав Розенблат з метою отримання неправомірної вигоди внесли до Верховної Ради законопроекти щодо видобутку бурштину в інтересах компанії-нерезидента. Депутати звинувачення слідства відкидають.

За інформацією ТСН, у ході спецоперації детективами НАБУ було використан підставного інвестора, зацікавленого у видобутку бурштину,, Катерину. Знаючи про "інвесторку", до неї надійшли пропозиції від нардепів Полякова та Розенблата про допомогу. Вони повідомили, що за гроші змогли б організувати процес прийняття законопроектів для того, щоб іноземна компанія змогла працювати в Україні, оскільки нардепи мають вплив і зв’язки.

20 вересня 2018 року, за інформацією журналістів, фігуранти так званої «бурштинової справи» не з’явилися  для вручення обвинувального акта, повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook. Їм інкримінують одержання неправомірної вигоди за реалізацію права законодавчої ініціативи (ч. 4 ст. 368 КК України) та зловживання впливом (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Повʼязані особи

Розенблат
Борислав Соломонович
  • народний депутат України VIII скликання, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва
  • Кількість справ: 7
Поляков
Максим Анатолійович
  • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ"
  • Кількість справ: 4