Крючков повідомив, що з оборудок на обленерго віддавав Порошенку-Кононенку 50-75%

Екс-голова правління ПАТ «ХК «Енергомережа» Дмитро Крючков стверджує, що мав бізнес-відносини з першим заступником голови парламентської фракції «БПП» Ігорем Кононенком, який в цих відносинах представляв інтереси президента Петра Порошенка. Про це йдеться в листі, який Крючков написав програмі «Схеми» з німецької в’язниці Штадельхайм, де він знаходиться під екстрадиційним арештом, повідомили журналісти  "Схеми: корупція в деталях" у сюжеті "«П. дав добро»: як друг президента Кононенко заробляв на аферах в енергетиці".

Програма «Схеми» оприлюднила записи телефонних розмов, де люди, чиї голоси схожі на голоси Крючкова та Кононенка, обговорюють спільні інтереси в бізнесі. В листі програмі Крючков підтвердив, що мав стосунки з Кононенком.

«Кононенко виконував ту частину домовленостей, яка була зоною відповідальності сторони Порошенко-Кононенко. Домовленості були з ними, як щодо «Енергомережі», так і Харків-, Миколаїв-, Запоріжжя-, Черкаси-, Хмельницькобленерго, Центренерго, ОПЗ, Одеська, Миколаївська та інші ТЕЦ і компанії. Фінансові відносини, звісно, були. Вони, згідно з домовленостями, отримали від 50% до 75% доходів від бізнесу, який був предметом домовленостей» – написав Крючков.

Крючков стверджує, що зустрічі з Кононенком були регулярними, вони відбувалися як в офісі «БПП», в парламенті, в спортивно-розважальному клубі «5 елемент» та на нейтральній теретиторі, якщо були термінові питання.

«Не розглядайте Кононенка як самостійну «бізнес-одиницю». Він ухвалює тільки локальні рішення, але до принципових домовленостей він не допущений… Основним реципієнтом (отримувачем) доходів, безумовно, є Порошенко» – написав Крючков.

Лист журналістам він передав через Світлану Кузьмінську, яка раніше була його співмешканкою та очолювала «Черкасиобленерго» в той час, коли «Електромережа» перевела на себе кошти споживачів електроенергії цього підприємства. 

Нагадаємио, що за даними Національного антикорупційного бюро, Крючков з іншими особами через компанію «Енергомережа» завдали збитків державі на 1,4 млрд грн. шляхом виводу коштів з обленерго. Крючков був затриманий в Німеччині у квітні минулого року за запитом українських правоохоронців.

Повʼязані особи

Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20
Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20