Нардеп Одарченко отримує компенсацію на оренду житла, попри те, що володіє часткою квартири у Києві

Народний депутат із фракції "Батьківщина" Юрій Одарченко є одним з фігурантів журналістського розслідування "Наших грошей" з Денисом Бігусом" про депутатів, які отримують компенсацію за оренду житла, хоча мають помешкання в Києві, повідомляється у сюжеті Олександра Курбатова "Парламентські мільйонери з житлом у столиці отримують компенсації, бо апарат Ради не перевіряє, чи мають вони власну нерухомість".

За законодавством, депутатам нараховується компенсація на оренду квартири чи номера в готелі «Київ» в розмірі 650 грн./день. В місяць виходить близько 20 тис грн.Компенсація не передбачена, якщо у депутата є житло в Києві або на відстані 30 кілометрів від нього. Однак, депутатську нерухомість, зафіксовану в їхніх деклараціях, апарат Верховної Ради, який і нараховує компенсації, не шукає. Договорів оренди тієї нерухомості, що оплачується з бюджету, в апараті ВР теж не просять.

За інформацією Центру протидії корупції, нардеп Юрій Одарченко володіє 13% квартири площею 115 м2 в столиці. Крім того, нардеп не декларує отримання компенсації за оренду житла. Разом з тим, за 2017 рік депутат задекларував 80 тис дол готівки та 45 тис дол позики третім особам.

19 листопада 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не виключає подання до парламенту відносно нардепів, які отримують компенсації за житло. За його словами, ГПУ та САП володіє матеріалами, за якими більше 20 народних депутатів, які отримують компенсацію за оренду помешкання, маючи при цьому житло в Києві.

Пізніше джерело в правоохоронних органах розповіло журналістам, що НАБУ розслідує відшкодування нардепам коштів за оренду житла. За його словами, слідство намагалося отримати доступ до документів апарату Верховної Ради, проте слідчий суддя відмовив. Водночас, як вказує джерело, розпорядник документів-представник апарату парламенту не виступав проти надання запитуваних документів. Попередня кваліфікація – ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Повʼязані особи

Одарченко
Юрій Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, екс Голова Херсонської обласної державної адміністрації
  • Кількість справ: 3