Громадська організація, яка,ймовірно, підкуповує виборців на користь Порошенко, пов'язана з народним депутатом Березенко

Журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" у своєму сюжеті "Хто скуповує голоси для Порошенка і Тимошенко" розповіли при ймовірну "сітку"  агітаторів, які проводять "соціологічні дослідження" на користь кандидата  на пост Президента України, отримують за це гроші та, ймовірно, залучають до голосування за кандидата інших виборців на платній основі.

Як повідомляється у розслідуванні, матеріали агітаторів, які проводили опитування, прикрашені гаслами чинного Президета України Петра Порошенко. Але офіційно, взяла на себе відповідальність за дослідження, внеурядова українська організація ГО "Інститут розвитку та сприяння демократії".

Журналісти пов'язують  ГО "Інститут розвитку та сприяння демократії" з народним депутатом від Блоку Петра Порошенка - Сергієм Березенком та керівником його штабу - Дмитром Касьяновим. Так, директорка Громадської організації, Катерина Поп, працювала помічницею Дмитра Касьянова. Окрім цього Катерина Поп та Сергій Березенко були зафіксовані на прес-конференції, яка анонсує формум, де петро Порошенко вдруге буде болотуватися на посаду Президента України.

ГО "Інститут розвитку та сприяння демократії" була створена 4 грудня 2018 року, отримав гроші на потужні соціологічні дослідження (ціна однієї анкети до 8 долл.), повідомили у розслідуванні. Керівник організації відмовилася давати інтерв'ю программі.  Засновниками організації є Іван Добровольський (помічник народного депутат від ББП  Сергія Алєксєєва) та Юрій Гойда (помічник народного депутата Михайла Хміля).

Той же Іван Добровольський заснував ГО "Український центр демократичного суспільства", яка стала офіційним спостерігачем на виборах Президента, натомість за юридичною адресою організація не знаходиться, а ГО "Інститут розвитку та сприяння демократії" зареєстрований у жилому приміщенні.

На сумщині, як зазначалося у розслідуванні, фіксувалися випадки сплати грошей особам, які проводять так звані соцопитування від ГО "Інститут розвитку та сприяння демократії" та відмовляються пояснювати за що саме їм сплачували кошти. 

Нагадаємо, що Національна Поліція зафіксувала можливий підкуп виборців на Черніговщині, а саме  у офісах народного депутата Сергія Березенка, повідомляється у видавництві "Дзеркало тижня". Заступник голови парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Сергій Березенко не з'явився на допит в Національну поліцію України в рамках розслідування кримінальної виробництва про підкуп виборців за ч. 2  ст. 160 КК України, повідомляє прес-служба МВС України та буде викликаний повторно".

Повʼязані особи

Повʼязані юридичні особи

громадська організація
ЄДРПОУ 42668122