Народний депутат Нестеренко отримував компенсацію на оренду житла, маючи мільйонні статки та право користування квартирою у Києва

Вадим Нестеренко є одним з фігурантів журналістського розслідування "Наших грошей" з Денисом Бігусом"   про те, як Верховна Рада щомісяця виплачує півмільйона житлової компенсації депутатам, що не мають на неї права. Так на дружину нардепа зареєстрована квартира площею 143 м2, повідомляє Центр протидії корупції.

Крім того, нардеп не декларує отримання компенсації за оренду житла. Разом з тим, за 2017 рік депутат лише у виглядів процентів отримав 1 млн. 150 тис грн, а в 2018-му вже 1,3 млн грн. Також нардеп тримав готівкою понад 8 млн грн, 746 тис доларів та понад 600 тис євро.

19 листопада 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не виключає подання до парламенту відносно нардепів, які отримують компенсації за житло. За його словами, ГПУ та САП володіє матеріалами, за якими більше 20 народних депутатів, які отримують компенсацію за оренду помешкання, маючи при цьому житло в Києві.

Пізніше джерело в правоохоронних органах розповіло журналістам Центру протидії корупції, що НАБУ розслідує відшкодування нардепам коштів за оренду житла. За його словами, слідство намагалося отримати доступ до документів апарату Верховної Ради, проте слідчий суддя відмовив. Водночас, як вказує джерело, розпорядник документів-представник апарату парламенту не виступав проти надання запитуваних документів. Попередня кваліфікація – ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Повʼязані особи

Нестеренко
Вадим Григорович
  • народний депутат України VIII скликання, Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин
  • Кількість справ: 1