АМКУ оштрафував фірму сина народного депутата Лаврика за тендерну змову, але вона продовжує тендерити мільйони на черевиках

У червні 2017 року Одеське обласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ«Таланлегпром» Андрія  Лаврика і ТОВ «ТД «Укрлегсировина» за тендерну змову в 2010-2011 роках кожну на 117 тис грн. АМКУ вніс ці фірми у «чорний список» компаній, яким заборонено брати участь у тендерах, повідомляє видавництво "Наші гроші".

Журналісти дізналися, що «Таланлегпром» і компанія ТОВ «ТД «Укрлегсировина» вчинили антиконкурентні узгоджені дії, які стосуються спотворення результатів торгів ДП «Іллічівський морський торгівельний порт» та ВАТ «Одеський припортовий завод» по закупівлі взуття. Тендери на 1,11 млн грн та 0,32 млн грн. відповідно виграло ТОВ «Таланлегпром». Виявилось, що ці фірми вказали у тендерній документацію одну адресу по вул. Саксаганського, 77 і однаковий телефонний номер, що є сприятливою умовою для обміну інформацією між учасниками торгів. 

Окрім вищезазначених зв'язків,  АМКУ встановило, що керівник і власник «Укрлегсировини» Ірина Покась у період проведення торгів виявилась власницею 42% та керівником групи фірм«Талан». Разом з нею засовниками цієї фірми було саме ТОВ «Таланлегпром» та Микола Лаврик, колишній губернатор Сумської області, чий син Андрій Лаврик був власником «Таланлегпрому». Треба відзначити, що станом на 2019 рік, засновником та кінцевим бенефіціарами ТОВ «ТД «Укрлегсировина» зазначені Лаврик Андрій Миколайович, Лаврик Оксана Миколаївна. А згідно з поданою декларацією народного депутата Миколи Лаврика, його дружиною є та сама  Покась Ірина Валеріївна  - власник ТОВ «ТД «Укрлегсировина» . 

Одеське ТВ АМКУ визнало узгоджені антиконкурентні дії цих фірм і оштрафувало їх на 117 тис грн. кожну. АМКУ вніс ці фірми у «чорний список» компаній, яким заборонено брати участь у тендерах. Утім, ТОВ «Таланлегпром» Андрія  Лаврика продовжила вигравати торги навіть після винесеного АМКУ рішення. Наразі ця заборона не стосується новоствореного ТОВ «Таланпрому», що продовжує вигравати тендери Міноборони на поставку взуття, її засновником є  фірма "з чорного списку АМКУ" - ТОВ«Таланлегпром».

Журналістам "Наших грошей" стало відомо, що у липні 2017 року поліція відкрила справу щодо виведення 21,38 млн грн. через фіктивні фірми із ТОВ «ВП «Евас» – одного з основних постачальників «Таланлегпрому». Відтоді нових ухвал по ній у судовому реєстрі не з’являлось.

 

 

 

Повʼязані особи

Лаврик
Оксана Миколаївна
  • співзасновник ТОВ "Таланлегпром", дочка народного депутата України VIII Миколи Лаврика
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 31862978
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 30033103
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 22890052