НАБУ отримало доступ до документів про лотерейні виграші Ляшка. Оператор Лотереї цей виграш не реєстрував.

У жовтні 2017 року лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко задекларував виграш в лотерею на суму 571 тисяча гривень. Політик вніс у декларацію три виграшу в невизначеної лотереї компанії "Українська національна лотерея" (УНЛ): 283 560, 153 485 і 134 000 гривень. Однак справжнє походження коштів викликає сумнів у антикорупційних органів.

Суд у 2018 році надав детективам Національного антикорупційного бюро тимчасовий доступ до документів, які свідчать про лотерейні виграші  Олега Ляшка в Україниській національній лотереї , повідомили у Bigus.info.  

Відповідне рішення Солом'янського суду Києва від 26 лютого діятиме протягом місяця. НАБУ зможе вивчити документи "Української національної лотереї", що стосуються виграшів Ляшка, за період з 1 січня по 24 жовтня 2017 року. У листі УНЛ, в свою чергу, сказано, що протягом жовтня минулого року виграші на суми, які відобразив Ляшко у своїй декларації, оператором лотереї зареєстровані не були. В УНЛ підкреслили, що інформація про виграші (призи) та персональні дані гравців є конфіденційними.

Відповідно до ст. 366-1 КК України, подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації - караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, набула у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі  -це вважається незаконним збагаченням, передбаченим ст. 368-2 КК України.

Повʼязані особи

Ляшко
Олег Валерійович
  • народний депутат України VIII скликання, кандидат на пост Президента України, керівник політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 14