Медексперт у справі Насірова не раз готував сумнівні висновки

Центр Протидії Корупції повідомив про ймовірні порушення зі сторони Валіахметова у справі Насірова. Медексперт Валіахметов,  який займає посаду завідуючого відділу судово-медичної експертизи Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, робив експертизу Роману Насірову щодо його стану здоров'я.

У червні-липні 2017 року під час перегляду запобіжного заходу екс-голові ДФС Роману Насірову саме Валіахметов підтвердив наявність у нього тяжкого захворювання та “рекомендував” йому пройти радіойодотерапію. Нагадаємо, що перед цим  Роману Насірову вже ставили діагноз “інфаркт міокарда”, який спростувала комісія МОЗ, зазначивши, що лікарі “систематично та необґрунтовано перебільшували тяжкість стану здоров’я екс-голови ДФС”.

За інформацією журналістів ЦПК, У 2010 році, складаючи висновок по справі вбивства, Валіахметов не побачив прямого причинно-наслідкового зв’язку між діями вбивці та смертю жертви. Згодом захист обвинуваченого озвучив факт надання Валіахметову хабара у розмірі 100 тисяч гривень за складання неправдивого висновку. Сам обвинувачений був засуджений за вбивство до 13 років позбавлення волі, проте це жодним чином не позначилося на кар’єрі медексперта.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 343  Кримінального кодексу України вплив у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, а також близького родича державного виконавця або приватного виконавця з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків, здійсненню судово-експертної діяльності або добитися прийняття незаконного рішення вчинені службовою особою з використанням свого службового становища, - караються позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

Повʼязані особи

Насіров
Роман Михайлович
  • екс-Голова ДФС України, кандидат на пост Президента України 2019 року
  • Кількість справ: 6