Діяльність партії Валентина Наливайченко, ймовірно, у повному обсязі не відображена у фінансовому звіті партії

Журналісти громадського руху ЧЕСНО виявили йомовірну невідповідність фінансової звітності політичної партії  "Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка "СПРАВЕДЛИВІСТЬ" Валентина Олександровича Наливайченко вимогам антикорупційного законодавства.

Аналітиками виявлено, що діяльність партії фактично не відображена у фінансовому звіті партії. У партійному звіті відсутня інформація :

  • про всі витрати на оренду свого київського офісу на Саксаганського, 143а (партія використовує більшу площу, ніж декларує)
  • даних про перерахунок на користь ТОВ «ДІМ» (Видавництво А-Прінт), де під вибори до Перечинської громади друкували партійну газету;
  • витрати на зовнішню рекламу;
  • доходи та витрати партійних осередків партії;
  • витрати на брендований одяг, партійні прапори, які використовували під час столичних мітингів

Керівник депуртаменту запобігання політичній корупції НАЗК Роман Смик зазначає: "Якщо партія не має юридично зареєстрованих осередків, всі надходження і видатки мають бути відображені у основному звіті партії. Спонсорську допомогу, якщо така була, теж потрібно вказувати у звіті".

Вищезазначені обставини можуть свідчити про порушення антикорупційного законодавства щодо діяльності партії (порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та звітності політичної партії (Подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру ст. 159-1 Кримінального кодексу України).

Також,  відповідальність за внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, передбачена статею 366 Кримінального кодексу України.

Повʼязані особи

Колєсніков
Руслан Сергійович
  • головний бухгалтер та підписант політичної партії "ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ ВАЛЕНТИНА НАЛИВАЙЧЕНКА "СПРАВЕДЛИВІСТЬ"
  • Кількість справ: 1
Наливайченко
Валентин Олександрович
  • Кандидат на пост Президента України, Голова Служби безпеки України 24.02.2014 — 18.06.2015 рр.
  • Кількість справ: 3