ЗМІ: НАБУ відкрило провадження щодо Віталія Купрія

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження щодо незаконного збагачення, головним фігурантом якого став заступник голови Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталій Купрій, повідомляє Glavkom.ua. 

Детиктиви повідомили журналістам, згідно з Декларацією 2017 р., Віталій Купрій став власником розкішної яхти та апартаментів у курортному регіоні Грузії за декулька мільйонів гривень, однак, офіційні доходи Віталія Купрія не зовсім відповідають його офіційним витратам.

Згідно з матеріалами кримінального провадження, НАБУ підозрює позафракційного нардепа Купрія в тому, що він за гроші оформляв депутатські запити до Генеральної прокуратури в інтересах іншого народного депутата — члена фракції Радикальної партії у ВР Сергія Рибалки ( по 5 тисяч євро. кожне звернення). За версією детективів НАБУ, його неправомірна вигода могла скласти сумарно 590 тисяч євро або 20 мільйонів гривень.

З огляду на вищезазначене, нагадаємо, що набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі  -це незаконне збагачення, передбачене  ст. 368-2 КК України

Щодо дій народного депутата Сергія Рибалки, то його дії, за підтвердження інформації можуть мати ознаки, перебачені ст. 369 КК України "Пропозиція чи обіцянка службовій особі надати їй або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища".

Повʼязані особи

Купрій
Віталій Миколайович
  • народний депутат України VIII скликання , заступник Голови комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
  • Кількість справ: 1
Рибалка
Сергій Вікторович
  • народний депутат України VIII скликання, Радикальна Партія Олега Ляшка
  • Кількість справ: 3