Заступкник керівника військовим майном безкоштовно отримав від Міноборони під час Гриценка гектар землі

Валерій Файст, держслужбовець, в 2006 році отримав у користування від Міністерства оборони, за часів Гриценка, будівлю із гектаром землі в центрі Харкова, а на сьогоднійшій час хоче побудувати на ній торгівельний центр  - за інформацією журналіста Надії Бурдей Bigus.info.

Попри те, що Валерій Файст є держслужбовцем, він є також завновником низки компаній: «Фагот-2000», «Трембіта», «Поні Фентезі» та «Поні Восток».Усі фірми займаються постачанням запчастин до автомобілей, а «Трембіта» спеціалізується на військовому обладнанні. У 2006 році фірма «Фагот-2000» викупила у оборонного відомства будівлю  за адресою м. Харків,  Червоноармійська, 16, площею 415 кв.м. Після цього фірма взяла у користування ділянку навколо площею 0,7 га.

У 2013 р. Начальник головного управління квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України Яна Грузинська, заступник якої і став Валерій Файст,  звернулася  до Харківського міського голови і, посилаючись на рішення тодішнього Міністра оборони  Анатолія Гриценка №804/з,  просила припинити право користування земельною ділянкою на користь нового власника будівлі, ПП "Фагот -2000".

Вищезазначена будівля та земля потрапили у власність "Фагот - 2000" без попереднього узгодження про це Міністерства оборони з Кабінетом міністрів України, що суперечить порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 р. № 1919 «Про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил».

Повʼязані особи

Гриценко
Анатолій Степанович
  • Голова партії “Громадянська позиція” (з 2010 року), Міністр оборони України 2005 — 2007 рр., народний депутат України VI скликання, кандидат на пост Президенкта України 2019 р.
  • Кількість справ: 1
Файст
Валерій Львович
  • держслужбовець Збройних сил України, Заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління, підприємець, засновник «Фагот-2000», «Трембіта», «Поні Фентезі» та «Поні Восток»
  • Кількість справ: 1
Грузинська
Яна Олександрівна
  • Начальник головного управління квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України 2013-2015 р.
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 34389396