Оточення Бойка відмило понад 300 мільйонів на реконструкції підстанції в Новій Каховці

Служба безпеки України підозрює, що посадовці ДП «НЕК «Укренерго» та його відокремлених підрозділів протягом 2011-2015 років у змові з службовими особами ПрАТ «КП «Укренергомонтаж» з оточення Юрія Бойко незаконно заволоділи коштами держпідприємства у сумі понад 300 млн грн  -повідомили журналісти Наших грошей.

З матеріалів судової справи відомо, що в жовтні 2011 року «Укренерго» за результатами тендеру уклало договір генерального підряду з ПрАТ «КП «Укренергомонтаж» щодо реконструкції підстанції № З (ПС) 330 кВ «Новокаховська» в Херсонській області. Загальна вартість угоди склала 841, 78 млн грн.  Через три тижня  «КП «Укренергомонтаж» уклало договір субпідряду вартістю 349,49 млн грн з ТОВ «Київська енергетична будівельна  кампанія», яка була його конкурентом на тендеру.

Пізніше, вищезазначені фірми,  укладали різні договори субпідряду, купівлі-продажу та поставки в рамках реконструкції новокаховських мереж з різними іншими фірмами. Але вартість цих угод була в 2-2,5 рази вищої від вартості аналогічних робіт чи обладнання на внутрішньому ринку України. Отримані за завищеними цінами кошти в 2011-2014 роках були легалізовані шляхом перерахування на рахунки підконтрольних підприємств або фіктивних фірм.

«Укренергомонтаж» почав вигравати тендери «Укренерго» у 2011 році, коли Юрій Бойко очолював Міністерство енергетики і вугільної промисловості, після чого став віце-прем’єром. За три роки «Укренергомонтаж» виграв у НЕК підрядів на 3,78 млрд грн. У 2011-2013 рр. 24,75% «Укренергомонтажу» володів Антон Чернецов, менеджер з угруповання екс-міністра Юрія Бойка

 

Повʼязані особи

Бойко
Юрій Анатолійович
  • народний депутат ВР України 8-го та 9го скликання від партії "Опозиційний Блок", кандидат на пост Президента України 2019 року
  • Кількість справ: 15

Повʼязані юридичні особи

Приватне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 04543795