Нородний депутат Котвіцький під охороную Нацполіції без відповідних на те дозволів, а Грановський - СБУ

Журналістам програми "Наші гроші з Денисом Бігусом"  у випуску "Спецпризначенці для мільянерів" стало відомо, що народного депутата-мільйонера від партії "Народний фронт" Ігоря Котвіцького супроводжують два представники поліції, тобто депутат перебуває під безкоштовним захистом Нацполіції. Ще двоє поліцейських охороняють резиденцію під Харковом, якою користується народний депутат. Один з охоронців резиденції повідомив журналістам, що він є співробітником поліції особливого призначення.

За чинним законодавством, єдиною підставою для надання народним депутатам безкоштовної охорони силами правоохоронних органів – доведена загроза їхньому життю. В такому випадку охорона може надаватися за Законом «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» (рішення приймається слідчим, прокурором або судом) або за Законом «Про Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» (за рішенням Президента на підставі подання Голови Верховної Ради або начальника Управління держохорони). 

До сьогодні загроза життю Котвінського І. не встановлена ні в досудовому розслідуванні правоохоронними органами, ні судом. Та й ніякого офіційного рішення Президента на підставі подання немає.

Ще один депутат, але вже від БПП Олександр Грановський задекларував майже мільйон доларів заощаджень  за підсумками 2016 р,  також користується безкоштовною охороною, але вже Служби Безпеки України з липня 2015 р. Дані стали відомі  з відповіді голови СБУ Василя Грицака на запит народного депутат Сергія Лещенка . У коментарі програмі Олександр Грановський пояснив, що користується охороною як свідок у кримінальному провадженні, однак відмовився уточнити жодні деталі цього провадження.

 

 

 

 

 

Повʼязані особи

Грановський
Олександр Михайлович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 11
Котвіцький
Ігор Олександрович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ"
  • Кількість справ: 3