Вкладниками партії "Опозиційний блок" виявилися фіктивні фірми.

  Громадській організації «ТОМ 14», стали відомі факти, які можуть свідчати про наявність ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 209 Кримінального кодексу України  в діях службових осіб політичної партії «Опозиційний блок». Про ці обставини розповідають у своєму сюжеті "Бюджетне фінансування партій: хто, куди і скільки витратив у 2017 році (аналіз звітів)" та "Суд визнав фіктивною фірму, що перерахувала мільйон Опоблоку, а її засновниця отримала умовний термін" журналісти Bigus.info.

  Як стало відомо, в своєму річному звіті за 2017 рік, який висвітлений на сайті НАЗК, службові особи політичної партії «Опозиційний блок», відобразили відомості, що начебто в період з 25.04.2017 по 17.05.2017 ТОВ «ПОЛІ-БУД-СЕРВІС»  внесли кошти на діяльність партії в загальній сумі 1 млн. грн. Директором та засновником в одній особі ТОВ «ПОЛІ-БУД-СЕРВІС» рахувалась Поліщук Любов Миколаївна. Однак, за результатами досудового розслідування 22 жовтня 2018 року Деснянський районний суд м. Києва визнав що ТОВ «ПОЛІ-БУД-СЕРВІС» є фіктивною фірмою та призначив покарання номінальному директору та засновнику. Вищевказане розслідування розпочалося також за ініціативою ГО "ТОМ 14".

 Зазначений звіт політичної партії «Опозиційний блок» було подано до НАЗК за підписом народного депутата України Ларіна Сергія Миколайовича. Таким чином вбачаються можливі ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 209 КК України – легалізація грошових коштів отриманих злочинним шляхом в діях невстановлених службових особах політичної партії «Опозиційний блок», а отже можливе порушення законодавства про достовірність фінансової звітності.

Окрім зазначеного журналісти звернули увагу, що фінансували «Опозиційний блок» з 2016 по теперішній час і інші підприємства з ознаками «фіктивності» про які ще невідомо уповноваженим правоохоронним органам. У програмі фігурують ТОВ «Саламурі» , ТОВ «Клімат Системс» , ТОВ «Агротрейдмаркет» ці фірми прописані в місцях масової реєстрації, директор/засновник в одній особі, відсутні будь – які прояви господарської ділової активності, попри це на більше ніж 3 млн. грн. здійснили внески на діяльність партії.

У відповідь на скаргу юристів “Тисни” (Bihus.Info), суд зобов’язав Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрити провадження щодо ймовірної легалізації коштів партією “Опозиційний блок” - повідомляють журналісти Bigus.info.

18 січня 2019 року Шевченківський райсуд м. Києва задовольнив скаргу юристів Bihus.Info на бездіяльність слідчих і зобов’язав  ДБР відкрити провадження за статтею 209 - “Легалізація коштів отриманих злочинним шляхом”. У матеріалах розслідування йдеться про справу фірм-донорів “Опозиційного блоку”, одну з яких суд наприкінці 2018-го визнав фіктивною, і засновниця якої отримала умовний термін.

Підписантом вищезгаданого звіту партії "Опозиційний блок" є  Ларін Сергій Миколайович. Однак, керівниками партій та співголовами (за даними реєстру Youcontrol) - Бойком Юрієм Анатольйовичем та Колєсніковим Борисем Вікторовичем ймовірно не було вчинено ніяких дій щодо виявлення корупційного правопорушення.

Повʼязані особи

Ларін
Сергій Миколайович
  • народний депутат України VIII скликання, член партії "Опозиційний блок", У 2019 році балотується до Верховної Ради 9 скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” (№8 у списку).
  • Кількість справ: 2
Бойко
Юрій Анатолійович
  • народний депутат ВР України 8-го та 9го скликання від партії "Опозиційний Блок", кандидат на пост Президента України 2019 року
  • Кількість справ: 15
Колєсніков
Борис Вікторович
  • керівник та співзасновник партії "Опозиційний блок"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

політична партія
ЄДРПОУ 37120464
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40965646