Проти посадових осіб ВО "Батьківщина" ГПУ відкрило справу за недостовірність даних у декларації партії

Печерський суд м.Києва, за сприянням юристів "Тисни!" та громадського руху ЧЕСНО, зобов'язав Генеральну прокуратуру відкрити справу через недостовірні дані у фінансовому звіті ВО “Батьківщина”

Громадських активістів зацікавило та викликало сумніви те, що ВО «Батьківщина» отримала найвищий рівень «народної» підтримки, а це понад 7.5 млн. коштів від звичайних громадян (як виявилось згодом від пенсіонерів, безробітних, освітян). Громадський рух ЧЕСНО з'ясував: хто ж фінансує парламентську партію «Батьківщина»:хто ховається за «спонсорами» зі столичних околиць". Ось це будинок у Василькові, де нібито проживає один зі спонсорів партії «Батьківщина», який лише у четвертому кварталі перерахував на партійний рахунок близько 4 тисяч гривень.

У рамках перевірки, ініційованої НАЗК, співробітники Нацагенства з'ясовували у «донорів» «Батьківщини» чи вони справді перераховували власні кошти на рахунок партії. Представники ЧЕСНО мали нагоду фіксувати цей процес. Усі донори, яких удалося індентифікувати Громадському руху ЧЕСНО, — з Київщини. Більшість «вкладників» вперше дізнаються про те, що перераховували комусь кошти саме від працівників агентства.

Так, Лідія Федорівна з Василькова каже, що 4 тисячі, які вона нібито перерахувала «Батьківщині» у четвертому кварталі, — це «дуже велика» сума для неї. 

Журналісти звернули увагу й на те, що у  звіті неодноразово вказано різні адреси для одних і тих самих жертводавців. Наприклад, ще один донор Микола Марченко у 2016 році 15 разів перераховував гроші «Батьківщині», загальна сума внесених коштів склала 31 230 грн..

Виявилося, що ВО "Батьківщина" використовувала персональні дані сторонніх осіб, адже для перерахунку коштів на користь партії потрібні паспортні дані, ідентифікаційний номер, адреса проживання та номер телефону.

19 квітня 2017 року юристи "Тисни!" повідомили Генеральну прокуратуру України про ознаки кримінального правопорушення, виявлені в ході розслідування. За відсутності реакції з боку ГПУ, 25 квітня юристи звернулись до суду. 2 червня суд задовільнив скаргу та зобов’язав прокуратуру внести відомості про справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Справу   ВО "Батьківщини" Генпрокуратура відкрила за фактом дій посадових осіб партії, які підпадають під статтю 366 ККУ - “Внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів”. Нагадаємо, що лідером партії є Юлія Володимірівна Тимошенко, декларацію з недостовірними даними підписав і подав заступник керівника партії Немиря Григорій Михайлович та бухгалтер Кожуховська Людмила Аатоліївна.

Повʼязані особи

Немиря
Григорій Михайлович
  • народний депутат VIII скликання, Член депутатської фракції Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи