Народний депутат Максим Єфімов "допомагає" перемогти фірмі з його оточення на тендерах по відбудові Донбасу.

Відбудова об’єктів інфраструктури на Донбасі – необхідне і важливе завдання. Водночас, чи можна говорити про справедливий розподіл бюджетних коштів, коли одним із основних переможців тендерів стає компанія, яка пов’язана із оточенням парламентаря, провели розслідування журналісти програми "Схеми:корупція в деталях".

Завдяки прийняття змін до Бюджетного кодексу України, за якими тимчасово, до повернення населених пунктів під контроль державної влади, залишки коштів місцевих бюджетів таких населених пунктів, що обліковуються станом на 1 січня 2016 року на рахунках в органах Казначейства України, зараховуються до спеціального фонду відповідних обласних бюджетів Донецькоїї та Луганської областей отримано близько 2,5 млрд. грн. на відбудову інфраструктури Донецької області.

Найбільше коштів – приблизно по півмільярда гривень (тобто, співмірні суми), – відповідно до переліку, пішло на Маріуполь та Краматорськ. Майжу третину цих грошей отримала фірма "Крамміськбуд", яка перемогла майже на всіх тендерах м. Краматорськ та прилеглих міст.

За даними моніторингового порталу «Дозорро», фірма "Крамміськбуд" входить до трійки переможців закупівель, оголошених департаментом капітального будівництва Донецької обладміністрації – із загальною сумою в близько 150 мільйонів гривень. Серед проектів «Крамміськбуду» – ремонт гімназії в Краматорську, палацу культури та місцевої амбулаторії, а також будівництво льодової арени.

У травні 2018-го Департамент екології Донецької обладміністрації провів тендери на озеленення саду на загальну суму в понад 100 мільйонів гривень. На обидва тендери прийшли два учасники: «Авескрамстрой» та «Стройуком». В обох випадках спочатку перемогла перша компанія через вигіднішу пропозицією, але водночас в обох випадках фірма… не встигла подати необхідні документи. Тому переможцем став «Стройуком». Підозрілим для журналіснів виявилася інформація про місцереєстрації цих компаній - офіси розташовані в одній будівлі і належить вона компанії «Крамміськбуду», яка теж базується тут.

Компанія «Авескрамстрой», пов'язана з фірмою "Крамміськбуд" не тільки приміщенням. 98% фірми належать її директору, а ще два – компанії з управління активами «Укрмашінвест», яка співволодіє з компанією «Крамміськбуд». А єдиним власником та директором фірми «Стройуком» є Максим Терещенко, який раніше  очолював «Крамміськбуд».

Хто ж контролює цю будівельну "Крамміськбуд"? По 49 відсотків фірми належать двом мешканцям Краматорська: Олександру Морозову та Станіславу Русаненку. Ще 2 відсотки – у компанії «Укрмашінвест», серед кінцевих бенефіціарів якої вказана помічниця народного депутата Максима Єфімова Людмила Ульященко При цьому сам Максим Єфімов у декларації за 2016 та 2017 роки кінцевим власником фірми, яка володіє «Укрмашінвестом», вказав себе.

Один із нинішніх співвласників «Крамміськбуду» Станіслав Русаненко раніше був головою правління компанії, в якій на той час головою ревізійної комісії значилась дружина народного депутата Єфімова Ганна. Інший співвласник фірми – Олександр Морозов – був директором цієї компанії, коли нею володів сам Єфімов.

Максим Єфімов, є народним депутатом з «Блоку Петра Порошенка» та головним ініціатором законопроекту про використання «переміщених коштів». 

 

 

 

Повʼязані особи

Ульященко
Людмила Андріївна
  • помічник-консультант народного депутата України Максима Єфімова на громадських засадах
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34657857
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34546602
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40276440
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 25294669