Після обрання в Раду Корнацький почав повертати собі 27 гектарів родовища гранітів

За інформацією журналістів сайту "Наші гроші", Головне управління Держземагентства у Миколаївської області через суд вимагає повернення державі земельної ділянки площею 27 га, під якою знаходиться Кам’янобалківське родовище кристалічних порід. Про це свідчить постанова Верховного Суду України від 17 грудня 2014 року.

У липні 2007 року Первомайська райдержадміністрація безоплатно передала у власність 27 громадян по 1 га в межах Кам’янобалківської сільської ради. У тому ж місяці ці люди отримали держакти на ділянки і через кілька днів продали свої наділи одній особі.

У 2008 році Миколаївська облдержадміністрація скасувала розпорядження Первомайської РДА, яким 27 га були передані у власність 27 осіб. Однак у 2012 році суд визнав рішення ОДА незаконним.

У 2013 році з вимогою скасувати розпорядження РДА і договори купівлі-продажу та повернути землю державі звернулося обласне Держземагентство. У жовтні 2013-го суд першої інстанції скасував розпорядження Первомайської РДА, визнав продаж ділянок 27 особам недійсним, а також визнав недійсними їхні держакти на ділянки та держакт кінцевого покупця землі. Ухвалюючи таке рішення суд першої інстанції, з висновками якого погодилися суди апеляційної та касаційної інстанцій, виходив з того, що Первомайська РДА порушила норми Земельного кодексу щодо порядку передачі земельних ділянок в оренду і порядку безоплатної приватизації ділянок громадянами.

Та у грудні 2014 року Вищий спецсуд України з розгляду цивільних справ відправив справу на новий розгляд до суду касаційної інстанції.

У 2012 році Аркадій Корнацький розповів в інтерв’ю, що ділянка площею 27 га під Кам’янобалківським родовищем гранітів належить йому і що він має право на розробку цього родовища, яке має близько 12 млн кубометрів граніту у твердому тілі.

Аркадій Корнацький у 2006–2010 рр. був депутатом Кривоозерської районної ради (Миколаївська обл). У 2010 році став депутатом Первомайської райради. У листопаді 2014 року він став народним депутатом від  "Блоку Петра Порошенка".

Повʼязані особи

Корнацький
Аркадій Олексійович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 3

Повʼязані юридичні особи

орган державної влади
ЄДРПОУ 04056546