Насичена людьми Дубневичів залізниця віддала понад 262 мільйони фірмі з орбіти нардепів

11 квітня 2016 року філія "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Українська залізниця" за результатами тендеру замовила ТОВ "Експозиція" рейкові скріплення за 170,84 млн грн, повідомляють журналісти сайту "Наші гроші". Замовлено близько мільйона комплектів проміжних пружних скріплень типу КПП та 570 тис штук прокладок і вкладишів. Всупереч вимогам Мінекономрозвитку, ціни на окремі товари не було оприлюднено.

Єдиним допущеним до участі в тендері конкурентом "Експозиції" було ПП "Єврооснова-СМ". На третину дешевша заявка ТОВ "АТ Механіка" була відхилена через відсутність частини документів та виправлення й розбіжності між копіями технічних умов та примірниками, наявними в Департаменті колії та споруд.

Місяцем раніше "Центром забезпечення виробництва" було проведено ще один тендер за схожим сценарієм. За інформацією журналістів, 12 березня 2016 року філія "Укрзалізниці" за результатами тендеру замовила ТОВ "Експозиція" запасних частин на 91,85 млн грн. Зокрема замовлено підрейкові та нашпальні прокладки, а також ізолюючі втулки. Єдиним конкурентом "Експозиції" на тендері також було ПП "Єврооснова-СМ" із вищими на 3-8% цінами. Заявка ТОВ "Трансінвест Холдинг", яке пропонувало втулки на 15% дешевше, була відхилена, оскільки підприємство не надало паспорт якості та сертифікат відповідності, а також не підтвердило право власності виробника на ТУ.

Власником ТОВ "Експозиція" є Андрій Бохенок, а директором – Михайло Врублевський. Фірма зареєстрована у м. Городок Львівської області за адресою вул. Комарнівська 66. За цією ж адресою прописана фірма "Квадрохім", співвласницями якої є Наталія Дубневич, дружина народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Ярослава Дубневича, і Тетяна Дубневич, дружина нардепа Богдана Дубневича. Примітно, що наприкінці 2015 року ЗМІ повідомляли, що обговорюється призначення Ярослава Дубневича на посаду міністра інфраструктури замість Андрія Пивоварського.

Львівська "Єврооснова-СМ", створена у 2015 році, належить Сергію Бабаєву та Мирославу Шотику. Тендерів ця фірма не вигравала, але часто конкурує з "Експозицією".

Нагадаємо, що, за даними журналістів, на керівних посадах в "Укрзалізниці" працює низка пов’язаних з Дубневичами людей. Зокрема заступник директора "Центру забезпечення виробництва" Едуард Пушкаренко був помічником нардепа Ярослава Дубневича. Також помічником нардепа був головний інженер департаменту колії та споруд "Укрзалізниці" Василь Яковлєв.

Заступник начальника департаменту з матеріальних ресурсів "Укрзалізниці" Таїса Олійник була у переліку співзасновників ТОВ "Регіональна консалтингова компанія". У цій фірмі її партнеркою була Наталія Пушкаренко, колишня юристка ДП "Укрзалізничпостач", яка представляла у судах інтереси "Експозиції". Вона також перебуває у штаті очолюваного Ярославом Дубневичем транспортного комітету Верховної Ради.

"Експозиція" з’явилась у державних тендерах у 2014 році після виведення з ринку "Корпорації КРТ" Дубневичів. За два роки "Експозиція" отримала від залізниці підрядів на 652,42 млн грн.

Повʼязані особи

Дубневич
Богдан Васильович
 • народний депутат України VIII скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
 • Кількість справ: 46
Дубневич
Ярослав Васильович
 • народний депутат України VIII та IX скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
 • Кількість справ: 41
Пушкаренко
Едуард Володимирович
 • заступник директора філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Українська залізниця", колишній помічник народного депутата Ярослава Дубневича
 • Кількість справ: 2
Яковлєв
Василь Олександрович
 • головний інженер департаменту колії та споруд ПАТ "Українська залізниця", колишній помічник народного депутата Ярослава Дубневича
 • Кількість справ: 2
Пушкаренко
Наталія Євгеніївна
 • завідувачка секретаріату комітету Верховної Ради України з питань транспорту, колишня заступниця директора з правових питань ДП "Укрзалізничпостач", колишня директорка та співвласниця ТОВ "Регіональна консалтингова компанія"
 • Кількість справ: 2
Олійник
Таїса Олександрівна
 • заступниця начальника департаменту з матеріальних ресурсів ПАТ "Українська залізниця", колишня співвласниця ТОВ "Регіональна консалтингова компанія"
 • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 39764221
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34943420